20 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის საჯარო ლექციათა ციკლის ფარგლებში გაიმართა პაველ სლუნკინის ვებინარი თემაზე - ,,ბელარუსის რესპუბლიკა: საშინაო და საგარეო პოლტიკა: უახლესი ისტორია და პარალელები“.
შეხვედრაზე განიხილეს შიდა პოლიტიკური ვითარება ბელარუსში, განსაკუთრებით, 2020 წლის 9 აგვისტოს არჩევნების შემდეგ, ასევე ისაუბრეს ბელარუსის საგარეო პოლიტიკაზე.
ლექციის მიზანი იყო ბელარუსში პოსტ-საარჩევნო ვითარების გაშუქება საშინაო თუ საგარეო პოლიტიკური განვითარების კონტექსტში და ქვეყნის წინაშე მდგარი გამოწვევების შესახებ სტუდენტთა ცნობიერების ამაღლება.

On May 20, as part of its public lecture series Caucasus University School of Governance hosted webinar on “domestic and foreign policy of Belarus: recent history and parallels” delivered by Mr. Pavel Slunkin.
Following topics were discussed during the meeting - domestic political situation in Belarus, especially, since the elections of August 9, 2020 and the foreign policy of Belarus.
The aim of the lecture was to raise students’ awareness and interest on the domestic and foreign policy situation and challenges of Belarus especially in view of post-election political situation in the country.