17-18 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით - ირენა მელუა ტუშას უნივერსიტეტში სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდა, რომელსაც ამავე უნივერსიტეტის რექტორმა პროფესორმა სტეფანო უბერტინმა (Stefano Ubertini) უმასპინძლა.
შეხვედრების მსვლელობისას მხარეებმა ისაუბრეს ერაზმუს+ კრედიტ მობილობის ფარგლებში არსებული თანამშრომლობის გაღრმავებაზე, აგრეთვე ენოლოგიის ერთობლივი საბაკალავრო პროგრამის განხორციელების შესაძლებლობებზე. ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრები გაიმართა საერთაშორისო ურთიერთობების, აგრეთვე ბიოლოგიური, აგრო-კვებითი და სატყეო სისტემის ინოვაციების ფაკულტეტის (INNOVATION IN BIOLOGICAL, AGRO-FOOD AND FOREST SYSTEMS - DIBAF) წარმომადგენლებთან.
კავკასიის უნივერსიტეტს ტუშას უნივერსიტეტთან იტალიაში წარმატებული თანამშრომლობა აკავშირებს.უნივერსიტეტებს შორის არსებული თანამშრომლობის ფარგლებში, არაერთი მობილობა განხორციელდა კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტების, აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის ჩართულობით.

Caucasus University Vice-President on a Business Visit to Tuscia University
On July 17-18, Irena Melua, the vice-president of Caucasus University in the direction of internationalization, was on a business visit to Tuscia University, hosted by the rector of the same university, Professor Stefano Ubertini.
During the meetings, the parties discussed deepening cooperation within the framework of Erasmus+ credit mobility, as well as the possibilities of implementing a joint bachelor's program in oenology.  Within the framework of the visit, meetings were held with representatives of international relations, as well as representatives of the Faculty of INNOVATION IN BIOLOGICAL, AGRO-FOOD AND FOREST SYSTEMS - DIBAF.
Caucasus University has been successfully cooperating with Tuscia University: within the existing cooperation between the universities, a number of mobility activities were carried out with the involvement of students, academic and administrative staff of Caucasus University.