24 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის არქიტექტურისა და დიზაინის სკოლის არქიტექტურის პროგრამის სტუდენტებისთვის ორი ვორქშოფი გაიმართა - სეირნობა და დაკვირვებითი პრაქტიკა, კოლექტიური ხატვა.
სეირნობა და დაკვირვებითი პრაქტიკა ლისის მიმდებარე ტერიტორიაზე ჩატარდა და მოიცვა მსვლელობა “ლისის ეზოებიდან” (უბანი) მშრალ ტბამდე. სიარულის განმავლობაში ჩატარდა მოკლე ლექციები ურბანული საზღვრების მნიშვნელობის შესახებ.
ლექცია არქიტექტურის სტუდენტებისთვის ჩაატარა არქიტექტურული ბიენალეს ფარგლებში არქიტექტორმა და ურბანისტმა ირაკლი ჟვანიამ.
მეორე ვორქშოფი კოლექტიური ხატვა ქალაქის კიდეზე, საზღვრისპირა პეიზაჟები, გულისხმობდა პეიზაჟის, ინფრასტრუქტურისა და ურბანული გაფართოების კვეთის კვლევას. ჩატარდა კოლექტიური ხატვა, როგორც ადგილის დოკუმენტირებისა და კარტოგრაფიის ალტერნატიული პროცესი.

On October 24, two workshops were held for students of the architecture program of Caucasus University School of Architecture and Design - walking and observational practice, collective drawing.
Walks and observational practices were conducted in the vicinity of Lisi lake and included a march from the "Lisi yards" (district) to the dry lake. Short lectures on the importance of urban boundaries were held during the walk.
Architect and urbanist Irakli Zhvania conducted a lecture for architecture students within the architectural biennial.
The second workshop, Collective Painting on the Edge of the City, Frontier Landscapes, involved an exploration of the intersection of landscape, infrastructure, and urban sprawl. Collective drawing was carried out as an alternative process of documenting and mapping the place.