ჟან მონე 2019 გამარჯვებული პროექტების კოორდინატორთა კონფერენცია ბრიუსელში
2019 წლის 18 ნოემბერს, ბრიუსელში ევროკომისიის განათლების, აუდიოვიზუალური და კულტურის აღმასრულებელი სააგენტოს (EACEA) ორგანიზებით ჩატარდა ჟან მონე 2019 წლის კონკურსის გამარჯვებული პროექტების კოორდინატორთა შეხვედრა.
შეხვედრაზე კავკასიის უნივერსიტეტს წარმოადგენდა 611026-EPP-1-2019-1-GEEPPJMO-PROJECT “Triangle Effect of European Studies at schools” (TEESS) - „ევროპული სწავლების სამკუთხედი“ პროექტის კოორდინატორი, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის აფილირებული პროფესორი გურანდა ჭელიძე.
ჩატარდა რამდენიმე საინტერესო საინფორმაციო სესია. მიმდინარე პროექტების განხორციელებისა და გამარტივების მიზნით, კოორდინატორებს მიეცათ კონკრეტული მითითებები და რეკომენდაციები პროექტების ადმინისტრაციული თუ ფინანსური მენეჯმენტის შესახებ.
შეხვედრაზე განიხილეს თანამედროვე ევროპის განვითარების რამდენიმე მნიშვნელოვანი საკითხი, რაზეც დისკუსიის რეჟიმში ჟან მონე 2019 ბენეფიციარებმა გაცვალეს თავიანთი მოსაზრებები. დაისახა სამომავლო თანამშრომლობისა და სხვადასხვა მიმართულებით სინერგიის შექმნის გეგმები.
19 ნოემბერს, ჟან მონეს პროგრამების საიუბილეო 30 წლის აღსანიშნავად გაიმართა კონფერენცია თემაზე: „ევროპული კვლევები ციფრულ ეპოქაში“. აღნიშნული კონფერენციით ევროკომისიამ მხარი დაუჭირა ახალი ევროკომისიის ერთ-ერთი მთავარი პრიორიტეტის - განათლების საშუალებით ციფრული კომპეტენციების განვითარებას.
კონფერენცია ასევე დაეთმო პანელურ დისკუსიას ევროპის სწავლებაში ციფრული ტექნოლოგიების, ჟან მონეს პროექტების ციფრული კვლევების სფეროს, ზოგადად, ევროკომისიის ციფრული განათლების სამოქმედო გეგმასა და დიგიტალიზაციის სოციალურ-ეკონომიკურ და სამართლებრივ შედეგებს.

The European Commission Education, Audiovisual and Culture Executive Agency (EACEA) in Brussels organized 2019 Jean Monnet Coordinator’s Conference Kick-off meeting on the 18th of November, 2019.
Caucasus University was represented by Affiliate Professor Guranda Tchelidze, the coordinator of 611026-EPP-1-2019-1-GEEPPJMO-PROJECT Project “Triangle Effect of European Studies at Schools” (TEESS).
The Executive Agency's Jean Monnet team hosted information sessions, offering support and guidance on operational and financial aspects in projects activities in order to facilitate the implementation of the projects. During the meeting was discussed several important issues for the development of modern Europe, in which Jean Monnet 2019 beneficiaries exchanged their views and positions. Plans for future cooperation and synergies in different areas were outlined.
In the frames of the celebration of the 30th anniversary of the Jean Monnet Activities, a conference on "European Studies in the Digital Age" was held on the 19th of November. Conference supported the development of digital competences through education, one of the key priorities of the new European Commission. The conference included panel discussions about teaching Europe in the digital age, Jean Monnet projects on digital research, The European Commission’s Digital Education Action Plan as well as socio-economic and legal implications.