CSB-ის სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია
23 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა ბიზნეს სკოლის სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია, რომელშიც მონაწილეობა მიიღეს კავკასიის ბიზნესის სკოლის საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამების სტუდენტებმა.
კომისიის გადაწყვეტილებით სამაგისტრო საფეხურის მომხსენებლებს შორის საუკეთესო ადგილები შემდეგნაირად გადანაწილდა:
• I ადგილი - ეთერ ჩორგოლაშვილი  (მენეჯმენტის სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამა)
თემაჰომოგენური გუნდების მახასიათებლები და გავლენა გუნდურ  ეფექტურობაზე ლიტერატურის მიმოხილვა
• II ადგილი - სოფიკო შეყლაშვილი (ბიზნესის ადმინისტრირების (ფინანსები, მარკეტინგი, მენეჯმენტი ) ინგლისურენოვანი სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამა)
თემაThe impact of valuation dispersion on liquidity risk in a thin frontier market:  Evidence from the Georgian Stock Exchange
საბაკალავრო საფეხურის სტუდენტებს შორის გამოვლინდა:
ჟიურის გადაწყვეტილებით  ადგილი დაიკავა ორმა მონაწილემ:
• გიორგი ლაბაძე (ბიზნესის ადმინისტრირების (სპეციალობები: ფინანსები, მარკეტინგი, მენეჯმენტი) საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამა)
თემახელოვნური ინტელექტის გავლენა აუდიტორის საქმეზე და მის  დამოუკიდებლობაზე: საქართველოსა და საერთაშორისო პრაქტიკის  ანალიზი
• ნიცა გაბრავა (ბიზნესის ადმინისტრირების (სპეციალობები: ფინანსები, მარკეტინგი, მენეჯმენტი) ინგლისურენოვანი საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამა)
თემა: The role of Meritocracy in modern educational systems and its impact on social  mobility
• II ადგილი - ნინა გოგიტიძე (ჯანდაცვის მენეჯმენტის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამა)
თემალიდერობის სტილი და მისი გავლენა სამედიცინო პერსონალის მოტივაციაზე
• III ადგილი - სესილი ჯიქიძე (ბიზნესის ადმინისტრირების (სპეციალობები: ფინანსები, მარკეტინგი, მენეჯმენტი) საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამა)
თემაპერსონალური ბრენდი ციფრულ ალგორითმულ ეკოსისტემაში
კონფერენციაში ასევე მონაწილეობდნენ ბიზნესის ადმინისტრირების (სპეციალობები: ფინანსები, მარკეტინგი, მენეჯმენტი) საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტები:
• თათია ნაცვლიშვილი და მარიამ ჩიხრაძე თემით „ვიდეოთამაშების ინდუსტრიის განვითარების პოტენციალი საქართველოში“

Business School Student Scientific Conference
On May 23, the Student Scientific Conference of the Business School was held at Caucasus University, with the participation of undergraduate and graduate students from the Caucasus Business School.
According to the decision of the commission, the best presentations among the graduate-level participants were awarded as follows:
• 1st Place - Eter Chorgolashvili
Topic
Characteristics of Homogeneous Teams and Their Impact on Team Effectiveness: A Literature Review
• 2nd Place - Sophiko Shekhlashvili
TopicThe Impact of Valuation Dispersion on Liquidity Risk in a Thin Frontier Market: Evidence from the Georgian Stock Exchange
Among undergraduate students, the following winners were identified, By the decision of the jury, 1st Place was shared by two participants:
• Giorgi Labadze
Topic: The Impact of Artificial Intelligence on the Auditor’s Profession and Its Independence: An Analysis of Georgian and International Practices
• Nitsa Gabrava
The Role of Meritocracy in Modern Educational Systems and Its Impact on Social Mobility
• 2nd Place - Nina Gogitidze
TopicLeadership Style and Its Impact on the Motivation of Medical Personnel
• 3rd Place - Sesili Jikidze
Personal Branding in the Digital Algorithmic Ecosystem
The conference also featured presentations by students of the Business Administration Bachelor’s Educational Program:
• Tatia Natsvlishvili and Mariam Chikhradze-TopicThe Development Potential of the Video Game Industry in Georgia.