საერთაშორისო რეფერირებადი ჟურნალი „ჯანდაცვის პოლიტიკა, ეკონომიკა და სოციოლოგია“ საერთაშორისო ორგანიზაცია CROSSREF-ში გაწევრიანდა. CROSSREF საერთაშორისო ასოციაცია უზრუნველყოფს აკადემიურ პუბლიკაციათა მსოფლიო ხელმისაწვდომობას.
ასოციაცია CROSSREF დაარსდა 1999 წელს, ამერიკის შეერთებულ შტატებში (სათავო ოფისი მასაჩუსეტი) და აერთიანებს მსოფლიოს საუკეთესო აკადემიურ გამოცემებსა და ორგანიზაციებს (ინსტიტუტები, უნივერსიტეტები, გამომცემლობები…). CROSSREF-ის სერვისით სარგებლობს მეტრული მონაცემების საერთაშორისო სამეცნიერო ბაზები - Scopus და Web of Science. CROSSREF-ის ციტირების ბაზა მოიცავს 80 მლნ. სამეცნიერო პუბლიკაციას.
ჟურნალ „ჯანდაცვის პოლიტიკა, ეკონომიკა და სოციოლოგიას“ მიენიჭა DOI-ს (Digital Object Identifier), ანუ ობიექტის საერთაშორისო ციფრული უნიკალური კოდი.
DOI – ს კოდი ექნება ასევე „ჯანდაცვის პოლიტიკა, ეკონომიკა და სოციოლოგია“-ში გამოქვეყნებულ ყველა ნომერს და სტატიას.
მინიჭებული კოდი არსებითად გაამარტივებს ჟურნალში გამოქვეყნებული სტატიების ძებნას და გამოყენებას ინტერნეტში. მნიშვნელოვანია, რომ DOI -ს კოდი იძლევა სტატიის შენახვის გარანტიას.
DOI–ს მინიჭება დადებით გავლენას ახდენს როგორც ჟურნალის, ისე ავტორების რეპუტაციაზე, ვინაიდან იდენთიფიკატორის მეშვეობით სტატიები შეიძლება აისახოს მსოფლიოს წამყვან სამეცნიერო ბიბლიოგრაფიულ კატალოგებში. ამასთან სტატიების გამარტივებული იდენთიფიკაცია ზრდის მათი ციტირების საშუალებას, ხელს შეუწყობს მნიშვნელოვანი სამეცნიერო კვლევების წარმოჩენას, ქვეყნის და საერთაშორისო საზოგადოებისათვის გაცნობას, აღნიშნული კვლევების საერთაშორისო ინტეგრაციას.

The international refereed journal "Health Care Policy, Economics, and Sociology" has become a member of the international organization CROSSREF. CROSSREF International Association facilitates global access to academic publications.
CROSSREF is a renowned international association established in 1999 in the United States, with its headquarters in Massachusetts. It brings together leading academic publications and organizations (institutes, universities, and publishing houses…). CROSSREF service is used by international scientific bases of metric data - Scopus and Web of Science. The CROSSREF citation database encompasses 80 million scientific publications.
The journal "Health Policy, Economics and Sociology" has been assigned a DOI (Digital Object Identifier), i.e., an international digital unique code.
All issues and articles published in Health Care Policy, Economics and Sociology will also have a DOI code.
The assigned code will significantly simplify the search and use of articles published in the journal on the Internet. It is important to note that the DOI code guarantees the preservation of the article.
Assigning a DOI has a positive impact on the reputation of both the journal and the authors. It allows articles to be included in prominent scientific bibliographic catalogs worldwide through the unique identifier. Additionally, the streamlined identification of articles enhances their visibility and citation impact. This will facilitate the dissemination of significant scientific research, promote its recognition within the country and on the global stage, and contribute to the international integration of these research endeavors.