კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი თენგიზ ვერულავა მელბურნის ტექნოლოგიების სამეფო უნივერსიტეტის (RMIT University) ჯანმრთელობისა და ბიოსამედიცინო მეცნიერებათა სკოლის საპატიო პროფესორად აირჩიეს.
უნივერსიტეტის მიერ გამოგზავნილ ოფიციალურ დოკუმენტში აღნიშნულია, რომ ეს საპატიო სტატუსი პროფესორ ვერულავას მიენიჭა ჯანდაცვისა და სამედიცინო მეცნიერებების სფეროში მისი მნიშვნელოვანი სამეცნიერო მიღწევებისა და წვლილისთვის.
RMIT უნივერსიტეტი ერთერთი უძველესი საგანმანათლებლო დაწესებულებაა, რომელიც დაარსდა 1887 წელს. მისი საგანმანათლებლო საქმიანობის აღიარების ნიშნად უნივერსიტეტს მიენიჭა დედოფალ ელიზაბეტ II ის სამეფო მფარველობა ერთა თანამეგობრობისთვის (The Commonwealth of Nations) გაწეული საგანმანათლებლო სამსახურისთვის.
აღნიშნული თანამშრომლობა ახალ შესაძლებლობებს ქმნის კავკასიის უნივერსიტეტსა და RMIT უნივერსიტეტს შორის აკადემიური და კვლევითი პარტნიორობის გასაძლიერებლად. ეს ხელს შეუწყობს ერთობლივ კვლევებს, გამოცდილების გაზიარებასა და ჯანდაცვისა და ბიოსამედიცინო მეცნიერებათა მიმართულებით ერთობლივი ინიციატივების განვითარებას.

Professor Tengiz Verulava of Caucasus University has been appointed Honorary Professor at the School of Health and Biomedical Sciences at RMIT University.
An official document sent by the university states that Professor Verulava was awarded the honorary status for his significant scientific achievements and contributions in the field of healthcare and medical sciences.
Founded in 1887, RMIT University is one of the world’s oldest educational institutions. In recognition of its contributions to educational activities, it was awarded Royal Patronage by Queen Elizabeth II for its services to the Commonwealth of Nations.
This collaboration creates new opportunities for strengthening academic and research partnerships between Caucasus University and RMIT University; it will facilitate joint research, exchange of experiences, and the development of innovative initiatives in healthcare and biomedical sciences.