საერთაშორისო რეფერირებად ჟურნალში "Medico-Legal Journal“ გამოქვეყნდა კავკასიის უნივერსიტეტის მედიცინისა და ჯანდაცვის მენეჯმენტის სკოლაში მომზადებული ნაშრომი "Patients’ informed consent to medical services in Georgia“ ("სამედიცინო სერვისებზე პაციენტების ინფორმირებული თანხმობა საქართველოში").
ჟურნალი "Medico-Legal Journal" რეგისტრირებულია SCOPUS-ის და Web of Science”-ის საერთაშორისო სამეცნიერო ბაზებში. ჟურნალს გამოსცემს ლონდონის სამედიცინო საზოგადოება (Medical Society of London).
ნაშრომის ავტორები არიან: თენგიზ ვერულავა (მედიცინის დოქტორი, პროფესორი), ვახტანგ სურგულაძე (მედიცინისა და ჯანდაცვის მენეჯმენტის სკოლის დეკანი) და რევაზ ჯორბენაძე (მედიცინის დოქტორი).
პრესტიჟულ საერთაშორისო რეფერირებად ჟურნალებში ნაშრომების გამოქვეყნება ხელს უწყობს კავკასიის უნივერსიტეტის ცნობადობის ზრდას მსოფლიოს სამეცნიერო წრეებში.

International peer-reviewed, open access journal, Medico-Legal Journal, has published a thesis from Caucasus School of Medicine and Healthcare – "Patients' Informed Consent to Medical Services in Georgia".
Medico-Legal Journal is registered in the international scientific databases of SCOPUS and Web of Science. The journal is published by the Medical Society of London.
The authors of the work are Tengiz Verulava (Doctor of Medicine, Professor), Vakhtang Surguladze (Dean of School of Medicine and Healthcare) and Revaz Jorbenadze (Doctor of Medicine).
Publishing papers in prestigious, international, peer-reviewed journals contributes to the increasing awareness about Caucasus University in the scientific communities around the world.