2024 წლის, 29 მაისს, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის მოწვეული ლექტორის მარიამ ჯინჭველეიშვილის ინიციატივით, სალექციო კურსის „განათლების სოციოლოგიის" ფარგლებში, სტუმრის საათის სტატუსით, სოციოლოგიის პროგრამის მეორე კურსის სტუდენტებს ეწვია ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის განათლების ადმინისტრირების მაგისტრი და კავკასიის ბიზნესის სკოლის MBA (ფინანსებში) მაგისტრი დავით ცირამუა.
ამჟამად ბატონი დავით ცირამუა იკავებს შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტის რექტორის მრჩევლის პოზიციას. ის იყო ბრიტანული უნივერსიტეტი საქართველოში ადმინისტრაციის ხელმძღვანელი, ასევე, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტურ საქმეთა დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე. ბატონი დავითი ასევე იყო განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის, აკრედიტაციისა და ავტორიზაციის ექსპერტი.
სალექციო თემა: ახალი საგანმანათლებლო პარადიგმები.
ბატონმა დავითმა ისაუბრა ახალი და ძველი საგანმანათლებლო პარადიგმების, ინსტიტუციების გამოწვევების, რეკომენდაციებისა და განვითარების პერსპექტივების შესახებ.

Guest Hour - Course - Sociology of Education
On May 29, 2024, at the initiative of Mariam Jinchveleishvili, a guest lecturer at the School of Humanities and Social Sciences, second-year sociology students in the "Sociology of Education" course were visited by Davit Tsiramua, Master of Education Administration from Ilia State University and MBA (Finance) from Caucasus School of Business.
Currently, Mr. Davit Tsiramua serves as an adviser to the rector of the Black Sea International University. He has previously held positions as the head of administration at the British University in Georgia and as the deputy head of the student affairs department at Ilia State University. Additionally, Mr. Davit has been an expert on accreditation and authorization for the National Center for Education Quality Enhancement.