კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის აფილირებილი პროფესორი, ევროპისმცოდნეობის საბაკალავრო საგანამანათლებლო პროგრამის აკადემიური ხელმძღვანელი გურანდა ჭელიძე, Erasmus+ აკადემიური პერსონალის გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, 15-19 აპრილს იმყოფებოდა ბუქარესტში, პოლიტიკური მეცნიერებებისა და საჯარო მმართველობის ეროვნულ უნივერსიტეტში.
ვიზიტის ფარგლებში გურანდა ჭელიძემ პოლიტიკური მეცნიერების ფაკულტეტის სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამების სტუდენტებისთვის წაიკითხა სალექციო კურსი „ევროინტეგრაციული პროცესები საქართველოში“, ფაკულტეტის პროფესორებთან შეხვედრისას განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის გეგმები.
გურანდა ჭელიძე ასევე სტუმრობდა ბუქარესტის უნივერსიტეტის პოლიტიკურ მეცნიერებათა ფაკულტეტს, იმსჯელეს ორი უნივერსიტეტის აკადემიურ პროგრამებს შორის თანამშრომლობისა და ერთობლივი პროექტების განხორციელების სამომავლო პერსპექტივების შესახებ.

On April 15-19, Mrs. Guranda Chelidze, affiliated professor and the academic head of the undergraduate educational program of European Studies at the Caucasus School of Humanities and Social Sciences, has visited the National University of Political Studies and Public Administration, Romania, with the Erasmus+ teaching mobility program.
During the visit, Mrs. Guranda Chelidze has led the course “Euro integration processes in Georgia” for master and doctoral level students from the faculty of Political Science. The possibilities of further cooperation have also been discussed with the professors of the host faculty.
Mrs. Guranda Chelidze has also visited University of Bucharest and met the representatives of the faculty of Political Sciences. Parties have discussed the viewpoints on cooperation between the Universities.