26-27 სექტემბერს საერთაშორისო კონფერენცია „ციფრული ბიომედიცინა“, გაიმართა. რომელიც იყო საერთაშორისო სერტიფიცირებული პროექტის “BIOMED2019”-ის დასკვნითი ღონისძიება.
კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღეს სტუდენტებმა და ახალგაზრდა მკვლევარებმა საქართველოდან, ისრაელიდან, საფრანგეთიდან, სლოვაკეთიდან, რუსეთიდან, თურქეთიდან. კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორის ირმა ხაჩიძის ხელმძღვანელობით კონფერენციაზე მოხსენების სახით წარსდგნენ კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ფსიქოლოგიის პროგრამის სტუდენტები - ლაშა ჩანთაძე და გიორგი ტყემალაძე. კონფერენციის ფარგლებში ჩატარდა კონკურსი საუკეთესო მომხსენებლების გამოსავლენად და დაწესდა ყოველწლიური ჯილდო ახალგაზრდა მკვლევარებისთვის. აღნიშნულ კონკურსში გაიმარჯვა კავკასიის უნვიერსიტეტის სტუდენტმა ლაშა ჩანთაძემ, რომელსაც ის მომავალი წლის გამარჯვებულ ახალგაზრდა მეცნიერს თავად გადასცემს გარდამავალ მედალს.

On September 26-27, an International Conference on ‘Digital Biomedicine' was held. This was the final event of the internationally certified project „BIOMED2019“.
Students and young researchers from Georgia, Israel, France, Slovakia, Russia, and Turkey participated in the conference. Lasha Chantadze and Giorgi Tkemaladze, students of the Psychology Program at Caucasus School of Humanities and Social Sciences, delivered a report at the conference led by Ms. Irma Khachidze, a professor at Caucasus University. Within the framework of the conference, a competition for the best speakers was held and young researchers were awarded with an annual award. Lasha Chantadze, a student at Caucasus University, won the competition and will award the transitional medal to the next year’s young winner.