27 ნოემბერს, კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლამ დაიწყო საჯარო ლექციათა ციკლი სოციოლოგიის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებისთვის.
პირველი საჯარო ლექცია ჩატარდა თემაზე - "განვითარების კვლევები - საერთაშორისო კონტექსტი", რომელიც წაიკითხა სოფო ჩაჩანიძემ - ანალიზისა და კონსულტაციის გლობალური ჯგუფის ACT / ACT Impact-ის მმართველმა პარტნიორმა.
კავკასიის უნივერსიტეტში მსგავსი ფორმატის შეხვედრები რეგულარულად გაიმართება.
შეხვედრებს დარგის წამყვანი სპეციალისტები ჩაატარებენ. საჯარო ლექციები დაიგეგმა კავკასიის უნივერსიტეტსა და ACT-ის შორის გაფორმებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში, რომელიც 2019 წლის 18 ნოემბერს გაფორმდა.

On November 27, Caucasus School of Humanities and Social Sciences launched a series of public lectures for undergraduate students of Sociology.
The first public lecture was delivered on "Development Studies - International Context" delivered by Ms. Sopho Chachanidze - Managing Partner of ACT / ACT Impact Global Analysis and Consulting Group. Meetings of similar format will be held at Caucasus University.
The meetings will be held by leading specialists in the field. The public lectures were planned in the framework of the Memorandum of Cooperation signed between Caucasus University and ACT on November 18, 2019.