მედიის სკოლის სტუდენტური ვიდეორგოლი
გადაღებისა და მონტაჟის კლასის ფინალურ პროექტად მათ ამჯერად მედიის სკოლის ვიდეორგოლი დაამზადეს. სარეკლამო ვიდეოს იდეაც და აღსრულებაც მეორე კურსის სტუდენტებს ეკუთვნით.
ვიდეოკამერით გადაღებისა და მონტაჟის ტექნიკის ლაბორატორიული კლასი CSM–ში საზოგადოებრივი მაუწყებლის მონტაჟის რეჟისორს დავით ქართველიშვილს მიყავს. მეორეკურსელთა ვიდეოც მისი მეთვალყურეობის ქვეშ შეიქმნა. ამ კურსის მიზანია ჟურნალისტიკის და მასობრივი კომუნიკაციების პროგრამის ყველა სტუდენტს შეასწავლოს გადაღებისა და ვიდეო რიგის გემოვნებით აწყობის საფუძვლები. ერთსემესტრიანი კლასის განმავლობაში მედიის სკოლის ყველა სტუდენტი იძენს Adobe Premier–ში მონტაჟის უნარს, სწავლობს აუდიოჩანაწერების დამუშავებას პროგრამაში Sound Forge, ასევე Adobe Photoshop-ისა და Adobe After Effect–ის საფუძვლებს.
მიღებული უნარ–ჩვევები მომავალ ჟურნალისტებს კარგ საფუძველს უქმნის ინტეგრირებული ახალი ამბების რედაქციებში სამუშაოდ.

Student act as writers, directors and cameramen; they take roles serious as they work closely as members of an interactive team in real life situations.
The class is conducted by David Kartvelishvili, director of montage at Georgian Public Broadcasting. The video of sophomore students was created under the supervision of a highly experienced lecturer. The main aim of the course is to teach all students tasteful shooting techniques and montage. Media school students will gain skills to create montage in adobe premiere program over the semester long course, audio recording processing program in Sound Forge and the basics of Adobe Aftereffects.
Students who graduate with developed skills have many opportunities to work in integrated news agencies or continue their professional education.