გადაცემის საჩვენებელი ვიდეოჩაწერა კავკასიის მედიის სკოლაში
25 სექტემბერს, თბილისის 26-ე საჯარო სკოლის მოსწავლეებისთვის კავკასიის უნივერსიტეტის მედიის სკოლის სტუდიაში ჩატარდა საცდელი სატელევიზო გადაცემის საჩვენებელი ჩაწერა, რომელიც საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს და შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ ორგანიზებული მეცნიერებისა და ინოვაციების საერთაშორისო ფესტივალის ფარგლებში განხორციელდა. პროექტის განხორციელებაში მოსწავლეებთან ერთად მონაწილეობა მიიღეს უნივერსიტეტის მედიის სკოლის თანამშრომლებმა და სტუდენტებმა.
მეცნიერებისა და ინოვაციების ფესტივალი მიმდინარეობს 2019 წლის 16 სექტემბრიდან 30 სექტემბრამდე და მისი მიზანია მეცნიერებისა და ინოვაციების პოპულარიზაცია; სკოლის მოსწავლეებისა და სტუდენტების დაინტერესება მეცნიერებითა და ინოვაციებით; ქვეყნის სამეცნიერო და ინოვაციური პოტენციალის, ახალი ტექნოლოგიების წარმოჩენა; ქართველ და უცხოელ მკვლევართა მიღწევების გაცნობა ფართო საზოგადოებისათვის; საერთაშორისო თანამშრომლობის გაღრმავება და მეცნიერთა მოტივაციის ზრდა.
კავკასიის უნივერსიტეტი საქართველოში ავტორიზებულ უსდ-ებთან და კვლევით ცენტრებთან ერთად მონაწილეობას იღებს ფესტივალში.

On September 25, in the framework of Science and Innovation International Festival organized by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport and the Shota Rustaveli National Science Foundation, in the studio of Caucasus School of Media a demo recording of a CSM TV show was held for the students of N 26 public school. The project participants, along with the school children, were the staff and the students of the Media School.
The aim of the Science and Innovation Festival held from September 16 to September 30, 2019 is to promote science and innovation; encourage interest in science and innovation among school and university students; present the country's potential in science, innovations and new technologies; introduce achievements of Georgian and foreign researchers to the general public; deepen international cooperation and increase the scientists’ motivation.
Caucasus University participates in the festival in Georgia together with authorized Higher Education Institutes and research centers.