24-28 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის მედიის სკოლის სტუდენტები - თეკლა ზღუდაძე და ანი მელაძე სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდნენ გიუმრიში, სომხეთში, სადაც მონაწილეობა მიიღეს პროექტ Media Dialogue 2021 for Conflict Sensitivity and Research-ის სესიებში.
ვიზიტის მიზანი იყო პროექტის მონაწილე ქვეყნებში არსებული პოლიტიკური სისტემების, შეიარაღებული და გაყინული კონფლიქტების, მედიის პრობლემების განხილვა. პროექტის ორგანიზატორებისა და მონაწილეების ჩართულობით სტუდენტებმა შექმნეს ფოტო/ბლოგის, ვიდეოსა და კვლევის სამუშაო ჯგუფები და ერთობლივად შეიმუშავეს შესაბამისი მედია პროდუქტები.
სტუდენტებს შეხვედრები ჰქონდათ სომხეთის ჟურნალისტური გაერთიანებების - Asbarez Journalists’ Club-ის, Dialogue Media Press Center-ის და TUMO-ს წარმომადგენლებთან. მათ ასევე, მონაწილება მიიღეს სხვადასხვა სახის შემეცნებით და კულტურულ ღონისძიებებში. ფინალურ კონფერენციაზე მონაწილეებმა შეაჯამეს ვიზიტის ფარგლებში შექმნილი მედია პროდუქტები და შედეგები.
პროექტი დაფინანსებულია გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს მიერ და ორგანიზებულია კავკასიის უნივერსიტეტის პარტნიორი გერმანული ორგანიზაციის OK-TV Ludwigshafen ხელმძღვანელობით. პროექტში მონაწილეობას იღებენ სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენელი ორგანიზაციები, ჟურნალისტთა ასოციაციები, უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებები გერმანიიდან, საქართველოდან, უკრაინიდან, ბელორუსიიდან, მოლდოვიდან და სომხეთიდან.

On September 24-28, Caucasus School of Media students Tekla Zghudadze and Ani Meladze paid a working visit to Gyumri, Armenia, where they participated in Media Dialogue 2021 for Conflict Sensitivity and Research sessions.
The purpose of the visit was to discuss the political systems, armed and frozen conflicts, media problems in the participating countries. With the involvement of the project organizers and participants, the students set up photo/blog, video and research working groups and jointly developed relevant media products.
The students had meetings with representatives of Armenian journalistic associations – “Asbarez” Journalists’ Club, Dialogue Media Press Center and TUMO. They also took part in various cognitive and cultural events. The participants in the final conference summarized the media products and results created during the visit.
The project is funded by the German Ministry of Foreign Affairs and organized by Caucasus University partner OK-TV Ludwigshafen, a German organization. The project involves civil society organizations, journalistic associations, higher education institutions from Germany, Georgia, Ukraine, Belarus, Moldova and Armenia.