კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი მაქსიმ იავიჩი საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის წევრ - კორესპონდენტად აირჩიეს
კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი და კიბერუსაფრთხოების ცენტრის დირექტორი - მაქსიმ იავიჩი არჩეულ იქნა საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის წევრ - კორესპონდენტად.
პროფესორ მაქსიმ იავიჩს აქვს სამეცნიერო სფეროში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება, არის საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამების ხელმძღვანელი, ჩართული არის მრავალ საერთაშორისო სამეცნიერო - კვლევით პროექტებში, კვლევითი საქმიანობის ძირითადი მიმართულებებია: კიბერუსაფრთხოება, კრიპტოგრაფია და პოსტ - კვანტური გამოთვლები.
უნდა აღინიშნოს, რომ იგი არის კიბერუსაფრთხოების მიმართულებით საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნულ აკადემიაში პირველი წევრ - კორესპონდენტი და ვულოცავთ მას ამ საპატიო ადგილს. ასევე, უნდა ითქვას, რომ მისი არჩევა ხელს შეუწყობს ქვეყანაში კიბერუსაფრთხოებისა და მასთან მომიჯნავე დარგების აკადემიურ დონეზე განვითარების პროცესს.

Maksim Iavich - Professor of Caucasus University, Director of the Cyber Security Center - has been elected as a Corresponding Member of the Georgian National Academy of Sciences.
Professor Iavich has many years of experience in the scientific field, serves as the head of bachelor's, master's and doctoral programs, and is involved in many international scientific and research projects.
The main areas of Professor Iavich's research activities are cybersecurity, cryptography and post-quantum computing.
It should be noted that he is the first Corresponding Member of the Georgian National Academy of Sciences in the field of cybersecurity; We would like to congratulate him on this honorable position. It should also be said that his election will contribute to the process of developing cybersecurity and related fields at the academic level in the country.