კავკასიის უნივერსიტეტში, გამართული CyberEdu-ის საერთაშორისო სასერტიფიკატო გამოცდა კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის 19-მა სტუდენტმა წარმატებით ჩააბარა.
სერტიფიცირება მიმდინარეობდა ორ კატეგორიაში: Introduction to Web Penetration Testing (Level 1); Ethical Hacking (Web Penetration Testing - Level 2).
გამოცდა შედგებოდა როგორც თეორიული ასევე პრაქტიკული ნაწილისგან. საგამოცდო პირებს, უნდა ამოეხსნათ #CyberEdu-ის ონლაინ პლატფორმაზე განთავსებული ე.წ #CTF ტიპის პრაქტიკული დავალებები.
საგამოცდო პროცესს ხელმძღვანელობდა კავკასიის კიბერ უსაფრთხოების ცენტრის მთავარი სპეციალისტი, SCSA-ის ტექნიკური დირექტორი - Giorgi Akhalaia.
კავკასიის უნივერსიტეტი - Caucasus University და Scientific Cyber Security Association - SCSA მეორე წელია BIT SENTINEL_ის ექსკლუზიური წარმომადგენელია რეგიონში.
თანამშრომლობის ფარგლებში კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლასა და ასოციაციაში დაინერგა ეთიკური ჰაკინგის მიმართულების საგნები. ასევე, გარკვეული პერიოდულობით კავკასიის კიბერ უსაფრთხოების ცენტრი SCSA_სთან ერთად, დაინტერესებულ პირებს სხვადასხვა ასაკობრივი კატეგორიისთვის სთავაზობს ჰაკათონებს, ოლიმპიადებსა და კონფერენციებს.

19 students of the Caucasus School of Technology successfully passed the CyberEdu international certificate exam held at the Caucasus University. Certification was conducted in two categories: Introduction to Web Penetration Testing (Level 1); Ethical Hacking (Web Penetration Testing - Level 2).
The exam consisted of both a theoretical and a practical part. The examinees had to solve the so-called #CTF type practical tasks posted on the online platform of #CyberEdu.
The examination process was led by Giorgi Akhalaia, chief specialist of Caucasus Cyber Security Center, technical director of SCSA.
Caucasus University and Scientific Cyber Security Association – SCSA have been the exclusive representatives of BIT SENTINEL in the region for two years already.
Within the framework of cooperation, the subjects of ethical hacking have been implemented in Caucasus School of Technology and the Association. Also, periodically the Caucasus Cyber Security Center together with SCSA offers hackathons, Olympiads and conferences to interested persons in different age groups.