კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის 19-მა სტუდენტმა წარმატებით ჩააბარა CyberEdu-ის საერთაშორისო სასერტიფიკატო გამოცდა.
სერტიფიცირება მიმდინარეობდა ორ კატეგორიაში:
- Introduction to Web Penetration Testing (Level 1)
- Ethical Hacking (Web Penetration Testing - Level 2)
გამოცდა შედგებოდა როგორც თეორიული ასევე პრაქტიკული ნაწილისგან. საგამოცდო პირებს, უნდა ამოეხსნათ CyberEdu-ის ონლაინ პლატფორმაზე განთავსებული ე.წ CTF ტიპის პრაქტიკული დავალებები.
საგამოცდო პროცესს ხელმძღვანელობდა კავკასიის კიბერ უსაფრთხოების ცენტრის მთავარი სპეციალისტი, SCSA-ის ტექნიკური დირექტორი - გიორგი ახალაია.
კავკასიის უნივერსიტეტი და სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაცია მეორე წელია BITSENTINEL-ის ექსკლუზიური წარმომადგენელია რეგიონში. თანამშრომლობის ფარგლებში კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლასა და ასოციაციაში დაინერგა ეთიკური ჰაკინგის მიმართულების საგნები. ასევე, გარკვეული პერიოდულობით კავკასიის კიბერუსაფრთხოების ცენტრი SCSA-თან ერთად, დაინტერესებულ პირებს სხვადასხვა ასაკობრივი კატეგორიისთვის სთავაზობს ჰაკათონებს, ოლიმპიადებსა და კონფერენციებს.

19 students of the Caucasus School of Technology successfully passed the CyberEdu international certificate exam.
Certification took place in two categories:
- Introduction to Web Penetration Testing (Level 1)
- Ethical Hacking (Web Penetration Testing - Level 2)
The exam consisted of both a theoretical and a practical part. The examinees had to solve the so-called CTF-type practical tasks posted on the CyberEdu online platform.
The examination process was led by the chief specialist of the Caucasus Cyber Security Center, technical director of SCSA - Giorgi Akhalaia.
For the second year, Caucasus University and the Scientific Cyber Security Association are the exclusive representatives of BITSENTINEL in the region. The areas of ethical hacking were introduced in the Caucasus School of Technology and the Association as part of the cooperation. In addition, the Caucasus Cyber Security Center, in collaboration with SCSA, hosts hackathons, Olympiads, and conferences for interested parties in different age categories on a regular basis.