წარმატებით მიმდინარეობს კავკასიის უნივერსიტეტისა და სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაციის ერთობლივი პროექტი DataSecSchool.
ამ ეტაპზე, პროექტში ჩართულ პირებს კრიპტოგრაფიის ტრენინგებს უტარებს კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი, კიბერ უსაფრთხოების ცენტრის დირექტორი მაქსიმ იავიჩი, ხოლო GDPR ის რეგულაციების მიმართულებით ტრენინგს უძღვება კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი გიორგი იაშვილი.
პროექტის ფარგლებში, საქართველოს მოქალაქეებს უფასოდ შეეძლებათ ევროკავშირის პრაქტიკებზე დაფუძნებული, GDPR_ის, პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ სეზონურ სკოლებზე დასწრება, კვალიფიკაციის ამაღლება და სერტიფიცირება. პროექტის პირველ ეტაპზე დაიწყო სტუდენტების სამიზნე კატეგორიის გადამზადება.
ტრენინგები დაფინანსებულია Erasmus+ Jean Monnet მოდულით და ქართველი მსმენელებისთვის არის სრულიად უფასო. სასწავლო პროცესი მიმდინარეობს კავკასიის უნივერსიტეტის ტექნოლოგიების სკოლის ბაზაზე.

Caucasus University and the Scientific Cyber Security Association have successfully launched their collaborative initiative DataSecSchool.
At this stage, the persons involved in the project are being trained in cryptography by the professor of Caucasus University, the director of the Cyber Security Center Maksim Iavich; the training in the direction of GDPR regulations is conducted by the associate professor of Caucasus University Giorgi Iashvili.
Citizens of Georgia will be able to attend seasonal schools on personal data protection based on European Union practices, GDPR, personal data protection, qualification improvement, and certification as part of the project. The project's initial stage saw the start of training for the project's target demographic of students.
The trainings are funded by the Erasmus+ Jean Monnet module and are completely free for Georgian trainees. The educational process takes place on the basis of the Caucasus University School of Technology.