8 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზია „ლიბრარეაში“, კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის ციფრული ლოგისტიკის მენეჯმენტის ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტები ლოგისტიკური ციფრული პლატფორმის, Translive-ის, დირექტორს გიორგი ჯღარკავას შეხვდნენ.
Translive წარმოადგენს თანამედროვე ციფრულ ტექნოლოგიას, რომელიც ერთმანეთთან აკავშირებს ტვირთმფლობელებსა და გადამზიდავებს. შეხვედრის ფარგლებში, გაიმართა დისკუსია ციფრული ტექნოლოგიების როლზე, გამოწვევებსა და შესაძლებლობებზე ლოგისტიკისა და მიწოდების ჯაჭვის სფეროში. ციფრული ლოგისტიკის მენეჯმენტის სტუდენტებმა იმსჯელეს Translive-ის რეგიონულ ბაზარზე პოზიციონირების შესაძლებლობებსა და საქართველოში ლოგისტიკური ციფრული ტექნოლოგიების განვითარების პერსპექტივებზე.
უნდა აღინიშნოს, რომ ციფრული ლოგისტიკის მენეჯმენტის პროგრამა არის TH Wildau-ის და კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამა, რომელიც გასცემს ერთობლივ ხარისხს.

On April 8, in the Caucasus University bookstore "Librarea", the students of the Caucasus School of Technology joint master's program of digital logistics management met Giorgi Jgharkava, the director of the logistics digital platform, Translive.
Translive is a modern digital technology that connects cargo owners and carriers. Within the framework of the meeting, a discussion was held on the role, challenges and opportunities of digital technologies in the field of logistics and supply chain. The students of digital logistics management discussed the possibilities of positioning Translive in the regional market and the prospects for the development of logistics digital technologies in Georgia.
It should be noted that the Digital Logistics Management program is a joint master's program of TH Wildau and the Caucasus School of Technology, awarding a joint degree.