შეხვედრა GDG სომხეთის წარმომადგენლებთან
17 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ტექნოლოგიების სკოლაში, GDG თბილისმა GDG სომხეთის მენეჯერებსა და აქტიურ წევრებს უმასპინძლა. GDG სომხეთის მენეჯერებსა და აქტიურ წევრებს უმასპინძლა. პირველ ერთობლივ შეხვედრაზე, სტუმრებმა ქართველი დეველოპერებისა და "Google"-ის ტექნოლოგიებით დაინტერესებული პირებისათვის პრეზენტაციები ჩაატარეს შემდეგ თემებზე:
» GDG სომხეთის პროექტებისა და წარმატებული ღონისძიებების გაცნობა - მომხსენებლები: GDG სომხეთის მენეჯერები – ვარდან გრიგორიანი და ვარდან პაპიკიანი;
» "Chrome"-ის უსაფრთხოება - მომხსენებელი: GDG სომხეთის აქტიური წევრი, "Campus Party Berlin"-ის "Chrome"-ის „ჰაკატონის" გამარჯვებული – მანველ საროიანი;
» Event Guide – გზა გამარჯვებისკენ - მომხსენებელი: "gt | hackathon Armenia"-ის გამარჯვებული სურენ აბრაჰამიანი.
ეს შეხვედრა დიდი ხანია იგეგმებოდა. GDG სომხეთის წარმომადგენლებმა GDG თბილისის წევრებს საკუთარი ცოდნა და გამოცდილება გაუზიარეს. გარდა ამისა, ერთობლივი პროექტების განხილვა მოხდა.

On November 17, at Caucasus University's School of Technology, GDG Tbilisi welcomed GDG Armenia managers and active members. During their first joint event, guests held presentations for Georgian developers and interested individuals on the following topics:
» Introducing our GDG activities - presented by GDG Armenia organizers, Vardan Grigoryan and Vardan Papikyan
» Chrome security - presented by GDG Armenia active member, winner of Chrome hackathon at Campus Party Berlin, Manvel Saroyan
» Event Guide: The road to victory - presented by GDG Armenia active member, gt | hackathon Armenia winner, Suren Abrahamyan
This meeting had been planned for a long time, and our friends from GDG Armenia had a great interest to share their knowledge and experience with GDG Tbilisi community. Also, they discussed ideas for possible joint projects in the future.