საპილოტე პროექტი - პროგრამირება ქართულენოვანი კოდირებით
კავკასიის უნივერსიტეტი, პროგრამირების ქართულენოვანი კოდირების შემქმნელ - პაპუნა გაგნიძესთან თანამშრომლობით, იწყებს ახალ საპილოტე პროექტს, რომლის მიზანიცაა სკოლის მოსწავლეებისთვის პროგრამირების საწყისი საბაზისო ცოდნის მიცემა და მოზარდებში კომპიუტერული მეცნიერების მიმართ ინტერესის გაზრდა.
საპილოტე სასწავლო პროგრამაში სხვადასხვა ტექნოლოგიებთან ერთად გამოყენებულ იქნება ქართული პროგრამირების ენაც, რაც შესაძლებელს გახდის მოზარდებმა პროგრამირება სწრაფად და მარტივად აითვისონ.
სასწავლო პროგრამა, რომელიც დაიწყება მ.წ. შემოდგომაზე, გათვლილია 8-10 კლასის მოსწავლეებისათვის. სასწავლო კურსის დაწყების ზუსტი თარიღი სექტემბრის დასაწყისში იქნება ცნობილი.

Caucasus University, in cooperation with Papuna Gagnidze, the creator of Georgian programming language, is starting a new pilot project, the goal of which is to give schoolchildren the initial basic knowledge of programming and increase interest in computer science among teenagers.
In the pilot training program, together with various technologies, the Georgian programming language will be used, which will make it possible for teenagers to learn programming quickly and easily.
The training program, which will start in Autumn, is intended for 8-10 grade students. The exact date of the start of the training course will be announced at the beginning of September.