DataSecSchool-ის მეორე სესია დაიწყო
18 მარტს კავკასიის უნივერსიტეტში Jean Monnet Project DataSecSchool-ის ფარგლებში სტუდენტთა სეზონური სკოლის მეორე სესია დაიწყო.
DataSecSchool გთავაზობთ სპეციალიზებულ სასწავლო პროგრამას, რომელიც შედგება ოთხი შემუშავებული კურსისგან, რომელიც მოიცავს ისეთ აუცილებელ თემებს, როგორიცაა კიბერჰიგიენა, სისტემისა და ქსელის დაცვა, კრიპტოგრაფია და მონაცემთა დაცვა და GDPR შესაბამისობა. პრაქტიკული უნარებისა და ინდუსტრიის აქტუალური თემატიკის ცოდნის გაცემაზე ფოკუსირებით, ეს პროგრამა იდეალურია სტუდენტებისთვის, რომლებსაც სურთ თავიანთი უნარ შესაძლებლობების გაძლიერება.
საწყის ეტაპზე დოქტორი გიორგი ახალაია და გიორგი იაშვილი ატარებენ ლექციებს კიბერჰიგიენისა და მონაცემთა დაცვისა და GDPR შესაბამისობის შესახებ.
პროექტი ხორციელდება EU_ს თანადაფინანსებით და ქართველი მსმენელებისთვის არის სრულიად უფასო. სასწავლო პროცესი მიმდინარეობს კავკასიის უნივერსიტეტის ტექნოლოგიების სკოლის ბაზაზე. პროექტის ხელმძღვანელია: კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი, SCSA_ს პრეზიდენტი Maksim Iavich. პროექტის შესახებ დეტალური ინფორმაცია შეგიძლიათ იხილოთ ბმულზე.

On March 18, the second session of the seasonal school for students within the Jean Monnet Project DataSecSchool started at Caucasus University.
DataSecSchool offers a specialized curriculum consisting of four designed courses covering essential topics such as cyber hygiene, system and network defense, cryptography, and data protection & GDPR compliance. With a focus on imparting practical skills and current industry knowledge, this program is ideal for students seeking to bolster their expertise in the field.
In the initial stage, Dr. Giorgi Akhalaia and Dr. Giorgi Iashvili conduct the lectures on Cyber Hygiene and data protection & GDPR compliance.
The project is co-funded by EU and is free for Georgian students. The educational process takes place on the basis of the Caucasus University, School of Technology.
The head of the project is: Professor of the Caucasus University, President of SCSA - Maksim Iavich.