14 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტში, CU-ის, სამეცნიერო კიბერ-უსაფრთხოების ასოციაციისა და Women In Tech-ის ერთობლივი პროფესიული განათლების პროგრამა - Entry Level Penetration Testing - დაიწყო.
პროგრამის გახსნას ესწრებოდნენ სამეცნიერო კიბერ-უსაფრთხოების ასოციაციის დამფუძნებელი, კავკასიის კიბერ უსაფრთხოების ცენტრის დირექტორი, კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი მაქსიმ იავიჩი და Women In Tech-ის ელჩი საქართველოში - ნინო ლორთქიფანიძე.
კურსის შემქმნელები დიდ იმედს ამყარებენ აღნიშნულ პროგრამაზე. ასევე, უკვე მუშაობენ შემდგომ პროგრამებზე, რომლებიც ხელს შეუწყობს ტექნოლოგიების, კერძოდ კიბერ-უსაფრთხოების სფეროში, უფრო მეტი ქალის მოზიდვას.

The joint professional education program of Caucasus University, Scientific Cyber-Security Association, and Women in Tech - Entry Level Penetration Testing - began on March 14 at Caucasus University.
The opening of the program was attended by the founder of the Scientific Cyber-Security Association, the director of the Caucasus Cyber Security Center, Caucasus University Professor Maksim Iavich, and Nino Lortkipanidze, the ambassador of Women in Tech in Georgia.
The creators of the course have high hopes for this program. They are already working on further programs that will help attract more women in technology, in particular in the field of cyber-security.