13 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ტურიზმის სკოლის ასისტენტ-პროფესორის თეონა თაბორიძის საჯარო ლექცია გაიმართა თემაზე - "როგორ დავიწყოთ და განვავითაროთ საოჯახო სასტუმრო და ეკოტურისტული ბიზნესი".
თეონამ 2018 წელს სოფელ მელაანში დააფუძნა "Melaanian Vintage - Guest house " და საკუთარ ბიზნესთან ერთად სოფელი მელაანიც აქცია ტურისტულ ადგილად."
საჯარო ლექციის ფარგლებში, სპიკერმა გააზიარა პრაქტიკული მრავალწლიანი გამოცდილება, ისაუბრა კონკურენტუნარიანი ტურისტული პროდუქტების განვითარებაზე, ასევე გაყიდვების და ხარისხიანი მასპინძლობის შესახებ.
ლექცია ინტერაქციულ რეჟიმში მიმდინარეობდა, სადაც სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ კითხვები დაესვათ სპიკერისთვის და მისგან ამომწურავი პასუხები მიეღოთ.

On November 13, Teona Taboridze, Assistant Professor at the School of Tourism at Caucasus University, delivered a public lecture at Caucasus University on the topic "How to Start and Develop a Guest House and an Ecotourism Business."
In 2018, Teona Taboridze established "Melaanian Vintage - Guest House" in the village of Melaani and simultaneously transformed the village into a notable tourist destination.
During the public lecture, the speaker shared her extensive practical experience, discussing the development of competitive tourism products, along with sales and quality hospitality.
The lecture was interactive, where students had the opportunity to ask questions and receive feedback from the speaker.