სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენციები
კავკასიის უნივერსიტეტის სკოლები უნივერსიტეტის კვლევის ხელშეწყობის დეპარტამენტთან თანამშრომლობით, 2003 წლიდან ყოველწლიურად მართავენ შიდა სასკოლო სამეცნიერო კონფერენციებს.
კონფერენციებში მონაწილეობას იღებენ კავკასიის უნივერსიტეტის სკოლების საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამების სტუდენტები.
კონფერენციის მიზანია:
ა) ქვეყნის განვითარების ორიგინალური იდეებით გამსჭვალული საუკეთესო სამეცნიერო ნაშრომების შერჩევა;
ბ) სამეცნიერო პოტენციალის მქონე ახალგაზრდების წარმოჩენა
სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია: „ნატო და ახალი მსოფლიო წესრიგი: გამოწვევები და პერსპექტივები“
2026 წლის, 20 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის ირ. წერეთლის სახელობის ნატოს კვლევითი ცენტრი  აცხადებს სტუდენტურ სამეცნიერო კონფერენციას თემაზე: „ნატო და ახალი მსოფლიო წესრიგი: გამოწვევები და პერსპექტივები“. იხილეთ ბმული მეტი დეტალებისთვის.
2025-2026 აკადემიური წლის უნივერსიტეტის შიდა სასკოლო სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენციები
2026 წლის, მაისსა და ივნისში, კავკასიის უნივერსიტეტში იგეგმება შიდა სასკოლო სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენციების გამართვა. კონფერენციებში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ უნივერსიტეტის სამივე საფეხურის: ბაკალავრიატის, მაგისტრატურისა და დოქტორანტურის სტუდენტებს. იხილეთ ბმული მეტი დეტალებისთვის.

Scientific Conferences at the Schools
The Schools at the Caucasus University in cooperation with the Research Facilitation Department of the University have been holding scientific conferences within schools since 2003.
Participants: CU Bachelor’s, Master’s, Doctoral degree students.
Goals and Objectives:
a) Selection of scientific works with novel and original ideas;
b) Reveal the youth with scientific potential
Student Scientific Conference: “NATO and the New World Order: Challenges and Prospects”
On March 20, 2026, the Ir. Tsereteli NATO Research Centre at Caucasus University will host a student scientific conference titled “NATO and the New World Order: Challenges and Prospects,” aimed at engaging students in contemporary international security issues and fostering academic exchange among young researchers. Click the link for more information.
2025-2026 Academic Year School Student Scientific Conferences
In May and June 2026, Caucasus University will host internal school student scientific conferences.
Students from all three levels of the university—Bachelor’s, Master’s, and Doctoral—are eligible to participate. Click the link for more information.