6 ივლისს, წარმატებით დასრულდა კავკასიის უნივერსიტეტისა და სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაციის ერთობლივი, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის დაფინანსებული საგრანტო პროექტი SPG-024, რომლის ფარგლებშიც, სკოლის მოსწავლეებს ჩაუტარდათ კიბერუსაფრთხოების მიმართულების სხვადასხვა ტრენინგი.
მსმენელთა ყურადღება დაეთმო საუკეთესო საერთაშორისო პრაქტიკის და აპრობირებული მეთოდიკის ძირითად მიმართულებებს. დამსწრე საზოგადოებამ ჰიბრიდულ რეჟიმში მიიღო წვდომა თანამედროვე მოწყობილობის სიმულატორებზე, ვირტუალურ ლაბებსა და სავარჯიშოებზე.
პროექტის ბოლო ფაზაში, მოსწავლეებმა, ინსტრუქტორების ხელმძღვანელობით იმუშავეს სტატიებზე, რომლებიც გამოიცემა სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაციის სამეცნიერო-პრაქტიკული კიბერ უსაფრთხოების ჟურნალის ივლისის სერიაში.
დასკვნით ღონისძიებაზე, წარმატებულ კურსდამთავრებულებს გადაეცათ შესაბამისი ცოდნის დამადასტურებელი სერტიფიკატები.
პროექტის ავტორი და ხელმძღვანელია კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი, კიბერ უსაფრთხოების ცენტრის დირექტორი, SCSA-ის პრეზიდენტი - მაქსიმ იავიჩი.

On July 6, the joint grant project between Caucasus University and the Scientific Cyber Security Association successfully concluded. The project, SPG-024, was funded by the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia and provided school students with various trainings in the field of cybersecurity.
The training focused on leading international best practices and proven methodologies in the field.
The audience gained access to modern device simulators, virtual labs and exercises in a hybrid mode.
In the project's final phase, students worked under instructor guidance to develop articles for publication in the July series of the Scientific Cyber Security Association's Scientific and Practical Cyber Security Journal.
At the final event, successful graduates were awarded certificates in recognition of their relevant knowledge.
The author and leader of the project is Maksim Iavich, professor at Caucasus University, director of the Cyber Security Center, and president of SCSA.