კავკასიის უნივერსიტეტის კიბერუსაფრთხოების ცენტრის ბაზაზე ჩატარდა CyberEdu-ს საერთაშორისო სასერტიფიკატო გამოცდა. რომელიც წარმატებით ჩააბარა კავკასიის უნივერსიტეტის კომპიუტერული მეცნიერებების ქართული და ინგლისურენოვანი პროგრამების 13-მა სტუდენტმა.
სასერტიფიკატო გამოცდა შედგებოდა ორი ეტაპისგან — თეორიული და პრაქტიკული ნაწილისგან, რომელიც ჩატარდა სპეციალურ ონლაინ საგანმანათლებლო პლატფორმა - CyberEdu-ზე. სტუდენტებმა თავიანთი კომპეტენცია დაამტკიცეს ეთიკურ ჰაკინგში, ვებ-შეღწევადობის ტესტირების მიმართულებით.
საგამოცდო პროცესს ხელმძღვანელობდა კავკასიის კიბერუსაფრთხოების ცენტრის მთავარი სპეციალისტი - გიორგი ახალაია.
კავკასიის უნივერსიტეტი და სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაცია — SCSA წარმოადგენს BIT SENTINEL-ის ექსკლუზიურ პარტნიორს რეგიონში. თანამშრომლობის ფარგლებში, კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლასა და ასოციაციაში დანერგილია ეთიკური ჰაკინგის მიმართულების საგნები. ასევე, კავკასიის კიბერუსაფრთხოების ცენტრი SCSA-სთან ერთად რეგულარულად სთავაზობს სხვადასხვა ასაკობრივი კატეგორიის დაინტერესებულ პირებს ჰაკათონებს, ოლიმპიადებსა და კონფერენციებს.

The CyberEdu International Certification Exam was held at the Cybersecurity Center of Caucasus University. 13 students from the CU Computer Science program (both Georgian and English-language) successfully passed the exam.
The certification exam, held on a special online educational platform called CyberEdu, was made up of two stages - theoretical and practical. Students proved their competence in ethical hacking, in the direction of web penetration testing.
The examination process was led by the Chief Specialist of the Caucasus Cybersecurity Center - Giorgi Akhalaia.
Caucasus University and the Scientific Cyber Security Association - SCSA are the exclusive partners of BIT SENTINEL in the region. Subjects related to ethical hacking have been presented at the Association and the Caucasus School of Technologies as part of the cooperation. Additionally, the Caucasus Cyber Security Center and SCSA frequently host conferences, hackathons, and Olympiads for interested parties of all ages.