საზაფხულო სკოლა "მედია - დიალოგი დემოკრატიისა და მშვიდობისათვის"
1 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში საზაფხულო სკოლა "მედია - დიალოგი დემოკრატიისა და მშვიდობისათვის" კონფერენციით დასრულდა, რომელიც გახსნეს კავკასიის მედიის სკოლის დეკანმა, ნინო ჟიჟილაშვილმა, კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანმა, ეკა აკობიამ და ორგანიზაციის "Foerderverein Offener Kanal e.V" ხელმძღვანელმა, ვოლფგანგ რესმანმა.
კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანმა წარმოადგინა მოხსენება თემაზე "კონფლიქტური სიტუაციების გადაჭრის ევროპული პერსპექტივები". კავკასიის მედიის სკოლის ლექტორმა, სალომე უგულავამ ისაუბრა თემაზე "მედია პლურალიზმი და დემოკრატია" , ხოლო კავკასიის მედიის სკოლის ლექტორმა და ორგანიზაცია "საერთაშორისო გამჭვირვალობა -საქართველოს" მედია პროგრამების მენეჯერმა, მამუკა ანდღულაძემ განიხილა "მედიის როლი აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების დემოკრატიულ განვითარებაში".
ვოლფგანგ რესმანმა შეაჯამა პროექტის შედეგები, წარმოადგინა მონაწილეთა მიერ მომზადებული ვიდეორგოლი, განხორციელებულ აქტივობათა შესახებ ბლოგები და დებატების ფარგლებში განხილული საკითხები.

Summer School "Media - Dialogue for Democracy and Peace"
On September 1, Caucasus University Summer School "Media Dialogue for Democracy and Peace" concluded with a conference opened by Ms. Nino Zhizhilashvili, Dean of Caucasus School of Media, Ms. Eka Akobia, Dean of the Caucasus School of Governance and Mr. Wolfgang Resman, Head of the Foerderverein Offener Kanal e.V.
The Dean of the Caucasus School of Governance presented a report on "European Prospects for Conflict Resolution". Ms. Salome Ugulava, a lecturer at Caucasus School of Media, spoke on "Media pluralism and democracy", while a lecturer of Caucasus School of Media and Media Program Manager of Transparency International Georgia, Mr. Mamuka Andguladze discussed ‘The Role of Media in the Development of Eastern Partnership Countries’.
Wolfgang Resman summarized the results of the project, presented a video prepared by the participants, blogs on the activities conducted and the issues discussed during the debate.