PAR გამოყენებითი მეცნიერებათა უნივერსიტეტი, ხორვატია (PAR University of Applied Sciences, Croatia), აცხადებს მიღებას Sail & Learn 2025-ის საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობის მისაღებად, რომელიც წარმოადგენს ინტენსიურ, ორკვირიან აკადემიურ პროგრამას. საზაფხულო პროგრამა გაიმართება 7-18 ივლისის პერიოდში, 2025.
საზაფხულო პროგრამა მოიცავს შემდეგ თემებს: მდგრადი ტურიზმი, მეწარმეობა და ინოვაცია. კურსის ფარგლებში გაიცემა ნიშნების ფურცელი (10 ECTS კრედიტი).
პროგრამა მოიცავს:
- თემატური სემინარები და შემთხვევების კვლევები აკადემიური და ინდუსტრიის ექსპერტების მიერ;
- პრაქტიკული გამოცდილება ნაოსნობაში და კულტურული ექსკურსიები ხორვატიის კუნძულებზე;
- გუნდურ სწავლებას და საერთაშორისო თანამშრომლობას ადგილობრივ მეწარმეებთან.
2025 წლის 1 ივნისამდე რეგისტრაციის შემთხვევაში კუსის საფასური შეადგენს 650 ევროს. 1 ივნისის შემდგომ რეგისტრაციის შემთხვევაში კურსის საფასური იქნება 800 ევრო. საფასური მოიცავს ლანჩსა და გამაგრილებელ სასმელებს პროგრამის ფარგლებში.
დაინტერესებულმა პირებმა განაცხადი უნდა წარადგინოთ მოცემულ მეილის მისამართზე international@par.hr ან შეავსოთ ოფიციალური ონლაინ ფორმა.
განმცხადებლებს შერჩევის შედეგების შესახებ ინფორმაცია მიეწოდებათ 2025 წლის 1 ივლისამდე.
დამატებითი ინფორმაციისთვის გთხოვთ ეწვიოთ ოფიციალურ ვებ-გვერდს.
პროგრამაში შერჩევის შემთხვევაში გთხოვთ, პროგრამული შესაბამისობის ნაწილი გამგზავრებამდე გაიარეთ სკოლის ადმინისტრაციასთან და ასევე პროგრამაში მონაწილეობის შესახებ მეილით აცნობეთ საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტს- ir@cu.edu.ge.

PAR University of Applied Sciences, Croatia, is pleased to announce admissions for the Sail & Learn 2025 Summer School, an intensive two-week academic program. The summer program will take place from 7 to 18 July 2025.
The summer program covers the following topics: sustainable tourism, entrepreneurship, and innovation. A transcript (10 ECTS credits) will be issued upon completion of the course.
- Thematic seminars and case studies by academic and industry experts
- Practical sailing experience and cultural excursions on the Croatian islands
- Teamwork and international cooperation with local entrepreneurs
The course fee is 650 EUR if registered before 1 June 2025. In case of registration after 1 June, the fee will be 800 EUR. The fee includes lunch and refreshments during the program.
Interested individuals should send their application to the provided email address: international@par.hr or fill out the official online form. Applicants will be informed about the selection results by 1 July 2025.
For more information, please visit the official website.
Please note that credits will be recognized only if a programmatic correspondence between the courses offered within the Program and the subjects offered at Caucasus University is established.
If selected for the program, please complete the programmatic correspondence process with the school administration before departure, and also inform the International Relations Department of your participation in the program by emailing ir@cu.edu.ge.