საზაფხულო სკოლა გერმანიაში 2026
გაცნობებთ, რომ რაინმაინის გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი, გერმანია,  მასპინძლობს ზაფხულის სკოლას ელექტრონული საწვავისა და მდგრადობის თემაზე. პროგრამა დაგეგმილია 2026 წლის 17-28 აგვისტოს პერიოდში.
სასწავლო გეგმა მოიცავს ყოველდღიურ ლექციებს, კულტურათშორის ტრენინგს და გასვლით ექსკურსიებს. პროგრამაში მონაწილეობა შეუძლიათ საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამების სტუდენტებს. პროგრამის წარმატებით დასრულების შემთხვევაში გაიცემა 2 ECTS კრედიტი.
• 500 ევრო: აღნიშნული ღირებულება მოიცავს სასწავლო კურსს, საზოგადოებრივი ტრანსპორტით მგზავრობას, პარტნიორ კომპანიებში დაგეგმილ გასვლით ტურებს, 10 სადილსა და 4 ვახშამს. საცხოვრებლის ორგანიზება სტუდენტის მიერ დამოუკიდებლად ხორციელდება.
• 1 000 ევრო: აღნიშნული ღირებულება მოიცავს ყველა ზემოაღნიშნულ კომპონენტს, აგრეთვე სტუდენტის განთავსებას 3-ვარსკვლავიანი სასტუმროს ერთადგილიან ნომერში 2026 წლის 16 აგვისტოდან 28 აგვისტომდე პერიოდში.
დაინტერესებულმა სტუდენტებმა განაცხადი უნდა შეავსონ მითითებულ ბმულზე. განაცხადების მიღების საბოლოო ბოლო ვადაა 2026 წლის 15 ივნისი. სტუდენტებს დამატებითი ინფორმაციისთვის, გთხოვთ, იხილოთ დოკუმენტი „FLYER - SUMMER SCHOOL 2026.pdf“ ან დაუკავშირდეთ საკონტაქტო პირს მითითებულ მეილის მისამართზე: maria.wiesmann@hs-rm.de.
პროგრამის ფარგლებში, შესაძლებელია კრედიტების აღიარება. გთხოვთ, გაითვალისწინეთ რომ კრედიტების აღიარება მოხდება მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ დადგინდება პროგრამული შესაბამისობა შემოთავაზებულ კურსებსა და კავკასიის უნივერსიტეტში არსებულ საგნებს შორის. პროგრამაში შერჩევის შემთხვევაში გთხოვთ, პროგრამული შესაბამისობის ნაწილი გამგზავრებამდე გაიარეთ სკოლის ადმინისტრაციასთან.

We would like to inform you that the Rheinmain University of Applied Sciences in Germany is hosting a Summer School on E-Fuels and Sustainability. The program is scheduled to take place from August 17th to August 28th, 2026.
The curriculum comprises daily lectures, intercultural training, and field trips. The program is open to both undergraduate and postgraduate students. Upon successful completion of the program, participants will be awarded 2 ECTS credits.
Program Fees:
- 500 Euros: This fee covers the academic course, public transportation, scheduled field trips to partner companies, 10 lunches, and 4 dinners. Accommodation must be arranged independently by the student.
- 1,000 Euros: This fee includes all the aforementioned components, as well as accommodation in a single room at a 3-star hotel from August 16th to August 28th, 2026.
Interested students must complete the application via the provided link. The final deadline for applications is June 15th, 2026. For further information, please consult the document "FLYER - SUMMERSCHOOL 2026.pdf" or contact the coordinator directly at the following email address: maria.wiesmann@hs-rm.de.
Please note that credit recognition is possible within the framework of this program. However, credits will only be recognized if program compatibility is established between the offered courses and the current curriculum at Caucasus University. In the event of your selection, please ensure that you review and confirm this program compatibility with your school administration prior to your departure.