თურქეთის სასტიპენდიო პროგრამები - 2026
გამოცხადდა თურქეთის სასტიპენდიო პროგრამები ასოცირებული, ბაკალავრიატის, მაგისტრატურისა და დოქტორანტურის საფეხურის სტუდენტებისთვის 2026 წლისთვის.
პროგრამა ითვალისწინებს პროფესიული განათლების, საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო საფეხურზე სწავლის მსურველთათვის შესაბამის საგანმანათლებლო დაწესებულებაში ჩარიცხვას და საცხოვრებლით უზრუნველყოფას. პროგრამის ფარგლებში ასევე ფინანსდება სწავლის საფასური, თურქული ენის შემსწავლელი კურსები, ყოველთვიური სტიპენდია, მგზავრობისა და ჯანმრთელობის დაზღვევის ხარჯები.
დაინტერესებულ აპლიკანტებს აქვთ შესაძლებლობა რომ თავად შეარჩიონ სასურველი პროგრამა და უნივერსიტეტი. უნივერსიტეტების შესახებ დეტალური ინფორმაციის სანახავად გთხოვთ ეწვიოთ ბმულს

Turkey Scholarship Programs for Associate, Bachelor, Master and Doctoral Degrees for 2026 have been announced.
The program provides enrollment and accommodation in the appropriate educational institution for those wishing to study at the vocational education, bachelor, master and doctoral levels. The program also provides funding for tuition fees, Turkish language courses, a monthly scholarships, travel and health insurance costs.
Interested applicants have the opportunity to choose their desired program and university. For detailed information about universities, please visit the link.