14 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტს ეწვია სამხრეთ კორეის ელჩი საქართველოში, ბატონი ჰიონ დუ კიმი.
ელჩმა კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტების წინაშე სიტყვით გამოსვლისას გააკეთა სამხრეთ კორეის ისტორიის მოკლე ისტორიული მიმოხილვა, ისაუბრა ქვეყნის განვითარების გზასა და მის ამჟამინდელ მდგომარეობაზე.
მან ასევე მიმოიხილა საქართველო-სამხრეთ კორეას შორის ორმხრივი ურთიერთობების ისტორია და სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო ორ ქვეყანას შორის პარტნიორობის გაღრმავებისა და ახალი შესაძლებლობების შექმნის საკითხს.
ელჩის ვიზიტმა სტუდენტებში დიდი ინტერესი გამოიწვია. შეხვედრის დასასრულს ბატონმა ჰიონ დუ კიმმა მათ შეკითხვებს უპასუხა.

On May 14, Caucasus University hosted the Ambassador of South Korea to Georgia, Mr. Hyon Du Kim.
During his speech to the university’s students, the Ambassador provided a brief historical overview of South Korea, discussing the country’s path of development and its current state.
He also reviewed the history of bilateral cooperation between Georgia and South Korea, as well as the prospects for future collaboration. Particular attention was paid to opportunities for strengthening partnerships and creating new opportunities of cooperation between the two countries.
The Ambassador’s visit generated strong interest among the students. At the end of the meeting, Mr. Hyon Du Kim answered students’ questions.