“ევროკავშირის კანონთა სახე - რეგულირების პრაქტიკა საქართველოში“
2022 წლის 13 ოქტომბერს, ერასმუს+ დღეების ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტში ფართო საზოგადოებას საჯაროდ წარედგინა წიგნი „ევროკავშირის კანონთა სახე - რეგულირების პრაქტიკა საქართველოში“. წიგნი მომზადდა ჟან მონეს პროექტის „ევროკავშირის სამართლებრივი სახე“ ფარგლებში. თანაავტორები არიან კავკასიის უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალი: ეკატერინე ქარდავა, გურანდა ჭელიძე, ლევან მოსახლიშვილი, სოლომონ მენაბდიშვილი, თამუნა ქალდანი. წიგნის სამეცნიერო რედაქტორები არიან სოფიო შენგელია, ეკატერინე ქარდავა და გურანდა ჭელიძე.
წიგნში თავმოყრილია, 2022-2022 წლებში (პროექტის ვადის ფარგლებში) ევროკავშირის სამართლის 5 სფეროს მიმართულებით ჩატარებული კვლევების შედეგები:
- შრომის სამართალის სფეროში;
- კონკურენციის სამართლის სფეროში;
- პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სფეროში;
- საჯარო შესყიდვების სფეროში;
- ევროკავშირთან ინტეგრაციული პროცესების პოლიტიკის სფეროში.
დამსწრე საზოგადოებასთან ფიზიკურად დარიგდა წიგნები. ხოლო წიგნის ელ-ვერსია დაიგზავნა ყველა აკადემიურ პერსონალთან, სტუდენტებთან, უნივერსიტეტის გარეთ პროფესიულ საზოგადოებასთან.

“Bright of the EU Law and Regulation Practices for Georgia”
On October 13, 2022, within the framework of Erasmus+ days, the book "The Bright of the EU Laws - Regulation Practices for Georgia" was publicly presented to the broad society at the Caucasus University. The book was prepared within the framework of Jean Monet project "The Legal Face of the EU". Co-authors are the academic staff of the Caucasus University: Ekaterine Kardava, Guranda Chelidze, Levan Mosakhlishvili, Solomon Menabdishvili, Tamuna Kaldani. The scientific editors of the book are Sofia Shengelia, Ekaterine Kardava and Guranda Chelidze.
In the book, there are collected results of research conducted in 2022-2022 (within the project term) related to 5 fields of the EU law:
- labor law;
- competition law;
- personal data protection;
- public procurement;
- European integration processes and Association agreement.
Books were physically distributed among attending public. E-version of the book was sent to all academic staff, students, professional community outside the university.