კავკასიის უნივერსიტეტის და Huawei-ის თანამშრომლობის შესაძლებლობები
25 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა Huawei Georgia-ს წარმომადგენლებს, რომლის ფარგლებშიც მხარეებმა განიხილეს სტრატეგიული თანამშრომლობის შესაძლებლობები ციფრული ტრანსფორმაციისა და „სმარტ“ განათლების გადაწყვეტილებების მიმართულებით.
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ ორივე მხარის მაღალი დონის წარმომადგენლები. Huawei-ის მხრიდან შეხვედრას ესწრებოდნენ Huawei თბილისის გენერალური მენეჯერი ლუ პენგჰონგი, HR-ის ხელმძღვანელი ქეთევან ორმოცაძე, EBG გადაწყვეტილებების დირექტორი ჰუ კევეი, კომერციული გაყიდვებისა და პარტნიორული განვითარების ხელმძღვანელი თინათინ სოხაძე და უფროსი გადაწყვეტილებების მენეჯერი თორნიკე კალიაშვილი. კავკასიის უნივერსიტეტიდან შეხვედრაში მონაწილეობდნენ უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით ირენა მელუა, ტექნოლოგიების სკოლის დეკანი შოთა ნიჟარაძე და პროფესორი მაქსიმ იავიჩი.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა განიხილეს კავკასიის უნივერსიტეტის ციფრული ტრანსფორმაციის მიმდინარე პროცესი და იმსჯელეს განათლების ხარისხის გაუმჯობესების შესაძლებლობებზე ინოვაციური „სმარტ“ და ჰიბრიდული სწავლების მოდელების მეშვეობით. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო თანამედროვე „სმარტ კამპუსის“ ეკოსისტემის განვითარებას, რომელიც მოიცავს სწავლების, სწავლისა და კამპუსის მართვის პროცესებში თანამედროვე ტექნოლოგიების ინტეგრაციას.
დისკუსიამ წარმოაჩინა ძლიერი ორმხრივი ინტერესი გრძელვადიანი პარტნიორობის ჩამოყალიბების მიმართულებით კავკასიის უნივერსიტეტსა და Huawei-ის შორის. ასევე, Huawei-ის გლობალური საგანმანათლებლო ეკოსისტემისა და აკადემიის ჩარჩოს ფარგლებში თანამშრომლობის შესაძლებლობების განხილვა.
აღნიშნული თანამშრომლობა წარმოადგენს მნიშვნელოვან ნაბიჯს კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან ციფრული ინოვაციების განვითარების და საერთაშორისო პარტნიორობების გაძლიერების პროცესში უმაღლესი განათლების სფეროში.

Caucasus University Explores Collaboration with Huawei
On March 25, Caucasus University hosted representatives of Huawei Georgia to explore opportunities for strategic collaboration in the field of digital transformation and smart education solutions.
The meeting brought together senior representatives from both sides. Huawei was represented by Mr. Lu Penghong, General Manager of Huawei Tbilisi, along with Ms. Ketevan Ormotsadze, Chief HR Officer, Ms. Tinatin Sokhadze, Head of Commercial Sales and Partner Development, and Mr. Tornike Kaliashvili, Senior Solution Manager. From Caucasus University, the meeting was attended by President Dr. Kakha Shengelia, Vice President for Internationalization Irena Melua, the Dean of the School of Technology Shota Nizharadze and Professor Maksim Iavich.
During the meeting, the parties discussed the ongoing digital transformation of Caucasus University and explored opportunities to enhance the quality of education through innovative smart and hybrid learning solutions. Particular emphasis was placed on developing a modern “Smart Campus” ecosystem that integrates advanced technologies into teaching, learning, and campus management processes.
The discussion highlighted a strong mutual interest in establishing a long-term partnership between Caucasus University and Huawei, including potential collaboration within Huawei’s global education ecosystem and academy framework.
This collaboration marks an important step in Caucasus University’s ongoing efforts to advance digital innovation and strengthen international partnerships in higher education.