5-9 ნოემბერს, შვედეთში, მალმოს უნივერსიტეტში კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის პროფესორი მარიამ მანჯგალაძე იმყოფებოდა საერთაშორისო სიმპოზიუმზე სპეციალურად მიწვეული მკვლევრის სტატუსით ამერიკელ, ესტონელ და გერმანელ კოლეგებთან ერთად. იხ. ინფრომაცია ბმულზე.
სიმპოზიუმის თემატიკა იყო - ,,ენა კონფლიქტსა და ომში.''
მარიამ მანჯგალაძემ წაიკითხა მოხსენება - სახელმწიფო ენის ეკოლოგიის საკითხები თანამედროვე საქართველოში.
სიმპოზიუმი წარიმართა შერეული ფორმატით. თითოეული მოხსენების შემდეგ იყო საინტერესო მსჯელობა. მარიამ მანჯგალაძემ, სიმპოზიუმის დახურვისას, მონაწილეობა მიიღო შემაჯამებელ დისკუსიაშიც.
ამავე ვიზიტისას, შედგა შეხვედრა მალმოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების განყოფილების წარმომადგენლებთან. დაზუსტდა კავკასიის უნივერსიტეტსა და მალმოს უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის საკითხი ერსამუსის პროექტის ფარგლებში.
ასევე იყო კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი შეხვედრა ლუნდის უნივერსიტეტში ახალგაზრდა მკვლევრების მიწვევით. მათი არაფორმალური შეხვედრების ფორმატი, საუკეთესო გამოცდილების სახით, შეიძლება დაინერგოს კავკასიის უნივერსიტეტშიც.

On November 5-9, Professor Mariam Manjgaladze of the Caucasus University School of Humanities and Social Sciences attended an international symposium at Malmö University in Sweden as a specially invited researcher along with American, Estonian and German colleagues. See: Language in conflict and war, Nov 6-7 – RUCARR Portal.
The theme of the symposium was - Language in conflict and war.
Mariam Manjgaladze read the report - State language ecology issues in modern Georgia.
The symposium was held in a mixed format. Each presentation was followed by an interesting discussion. Mariam Manjgaladze took part in the summary discussion at the closing of the symposium.
During the visit, a meeting was held with representatives from the Department of International Relations at Malmö University. A collaboration between Caucasus University and Malmö University within the Erasmus project was discussed during the meeting.
Another important meeting took place at Lund University, where young researchers were invited. The format of their informal meetings, considered a best practice, may be introduced at Caucasus University as well.