23-27 მაისს, ტუშას უნივერსიტეტმა, იტალია (University of TUSCIA, Italy), საერთაშორისო კვირეულის პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის დელეგაციას უმასპინძლა. კავკასიის უნივერსიტეტიდან პროგრამაში მონაწილეობდნენ, კავკასიის ეკონომიკის სკოლის ლექტორი სოფიო ოგბაიძე, კავკასიის ბიზნესისა და ეკონომიკის სკოლის სადოქტორო საგანმანათლებლო პროგრამების დირექტორი მარიამ ჯინჭველეიშვილი და სტუდენტური ღონისძიებებისა და კურსდამთავრებულებთან ურთიერთობის სამსახურის მენეჯერი, თამუნა არდაშელია.
პროგრამის ფარგლებში, 50-მდე მონაწილეს შესაძლებლობა ჰქონდა მონაწილეობა მიეღოთ სხვადასხვა კულტურულ აქტივობებში, გაცნობოდნენ ტუშას უნივერსიტეტის საერთაშორისო დეპარტამენტის საქმიანობას და ერაზმუსის სხვადასხვა პროექტებს, ასევე გაეგოთ მეტი უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის ძირითადი მიმართულებების შესახებ.
ტუშას უნივერსიტეტი, კავკასიის უნივერსიტეტის პარტნიორია Erasmus+ საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში. თანამშრომლობა მიზნად ისახავს ბიზნესის ადმინისტრირების პროგრამებზე სტუდენტების გაცვლას, ასევე ლექტორებისა და ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობას.

On May 23-27, within the International Staff Training Week program, University of TUSCIA, Italy, hosted delegation from Caucasus University. From Caucasus University, Sopio Ogbaidze, lecturer from Caucasus School of Economics, Mariam Jintchveleishvili, PhD Programs Administrative Director at Caucasus School of Business and Economics, as well as Tamuna Ardashelia, Student Event and Alumni Relations Manager, have participated in the staff training programme.
Within the program, over 50 participants have had the possibility to engage in various cultural activities, to get acquainted with the International Relations office of University of TUSCIA and different projects of Erasmus+ program, as well as to get to know more about the main directions of University Internationalization strategy.
University of TUSCIA is partner of Caucasus University under the Erasmus+ International Credit Mobility programme. Partnership objectives are to exchange students and academic/administrative personnel for business administration study program.