ევროკომისიის მიერ, დაფინანსებული პროექტის, RURD-ის ფარგლებში თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში 2-4 მაისს კონსორციუმის მორიგი შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრაზე იმსჯელეს პროექტის განხორციელებასთან დაკავშირებულ პრაქტიკულ საკითხებზე და ძირითად შედეგებზე, ფინანსურ და ადმინისტრაციულ, ადგილობრივ ხელისუფლებსა და უნივერსიტეტებს შორის უწყებათაშორისი თანამშრომლობის მექანიზმებზე და სხვა მნიშვნელოვან საკითხებზე.
კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან შეხვედრას ესწრებოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორი ირენა მელუა და საერთაშორისო პროექტების მენეჯერი აკაკი კაპანაძე. შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ პროექტის წევრები საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროდან და საქართველოს ხარისხის განვითარების ცენტრიდან.
3 მაისს, აღნიშნული პროექტის ფარგლებში შექმნილი, რეგიონული უნივერსიტეტების რექტორთა საბჭოს სხდომა გაიმართა, სადაც მონაწილეობა მიიღო კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ. უნივერსიტეტების რექტორებმა საკუთარი ხედვები წარმოადგინეს და სავარაუდო ვერსიებზე შეთანხმდნენ.
Erasmus+ ინსტიტუციური განვითარების პროექტის „რეგიონალური უნივერსიტეტების როლი რეგიონის განვითრებაში - RURD“, მიზანია ევროკავშირის პარტნიორებთან თანამშრომლობით საქართველოს რეგიონული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების როლის გაზრდა რეგიონების განვითარებაში, მათი მისიისა და სტრატეგიული განვითარების გეგმის მოდერნიზება, ასევე უნივერსიტეტებსა და ადგილობრივი ხელისუფლების ორგანოებს შორის თანამშრომლობის გაძლიერება, თითოეული რეგიონის სპეციფიკის გათვალისწინებით.

On May 2-4 2022, within the framework of the EU-funded ERASMUS+ CBHE project “Role of Universities in the Regional Development” (RURD), a meeting was held in Telavi. The participants discussed practical issues related to the implementation of the project's key outcomes, financial and administrative issues, mechanisms for inter-agency cooperation between local governments and universities, and other important issues.
Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University, Irena Melua, Director of International Relations and Projects Department, and Akaki Kapanadze, International Projects Manager participated in the meeting from Caucasus University. Project members from the Georgian Ministry of Education and Science and the National Center of Educational Quality Enhancement also participated in the meeting.
On May 3, within the framework of the project, a meeting of the Board of Rectors of Regional Universities was held, which was attended by Dr. Kakha Shengelia. The rectors of the universities presented their visions and agreed on the possible versions.