1 მაისს, Erasmus+ პროექტის - “VIRTUALLYEDU - ვირტუალური მობილობა და ციფრული განათლება” ფარგლებში ტრენერთა ვორქშოფი გაიმართა, რომელსაც ესწრებოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის კიბერუსაფრთხოების ცენტრის ხელმძღვანელი მაქსიმ იავიჩი, ასევე, ტექნოლოგიების სკოლის აკადემიური პერსონალი - გიორგი ახალაია, ქეთი გრძელიძე, ირაკლი ფირცხალავა და სერგეი სიმონოვი.
პროექტი ,,VIRTUALLYEDU - ვირტუალური მობილობა და ციფრული განათლება'' ორ ეტაპად მიმდინარეობს. პირველ ეტაპი ითვალისწინებს ტრენერების, უნივერსიტეტების აკადემიური პერსონალის გადამზადებას აღნიშნული ვორქშოფებით, მეორე ეტაპზე კი ტრენერები მიღებულ ცოდნას გაუზიარებენ სხვადასხვა ქვეყნის სტუდენტებს ვირტუალური მობილობის ფარგლებში და უზრუნველყოფენ სწავლისა და სწავლების ახალი მიდგომების დანერგვას საერთაშორისო სტუდენტების გამოცდილების გათვალისწინებით.
ტრენინგის ფარგლებში მონაწილეები დეტალურად გაეცნენ პროექტის ამოცანებსა და დაგეგმილ აქტივობებს, მიიღეს თეორიული ცოდნა და პრაქტიკული რჩევები კიბერუსაფრთხოებისა და დიჯიტალიზაციის სწავლების მიმართულებით, ისაუბრეს სწავლების მეთოდოლოგიასა და შესაბამის მიდგომებზე ციფრული უნარების გასაუმჯობესებლად.
კავკასიის უნივერსიტეტთან ერთად, პროექტში ჩართულია 8 პარტნიორი უმაღლესი და ახალგაზრდული ორგანიზაცია, მათ შორის საბერძნეთიდან, შვედეთიდან, საქართველოდან და აღმოსავლეთ სამეზობლო ქვეყნებიდან.

On May 1, within the framework of the Erasmus+ project – “VIRTUALLYEDU - Virtual Mobility and Education on Digital Skills” a trainer's workshop was held, attended by the Head of the Caucasus University Cybersecurity Center, Maxim Iavich, as well as the academic staff of the School of Technology - Giorgi Akhalaia, Keti Grdzelidze, Irakli Pirtskhalava and Sergei Simonov.
The project – “VIRTUALLYEDU - Virtual Exchanges and Education on Digital Skills” is in two stages. The first stage envisages the training of facilitators, academic staff of universities with these workshops and at the second stage, the facilitators will share the knowledge with students from different countries within the framework of virtual mobility and provide new teaching and learning approaches considering international students’ experience within the framework of the project
During the training, the participants got acquainted with the project objectives and planned activities in detail, got theoretical knowledge and practical advice in the field of cybersecurity and digitalization training, talked about teaching methodology and relevant approaches to improve digital skills.
project aims to connect young people from Europe and the Eastern Neighbourhood regions with higher education students, faculty members, and academic staff through various online activities, which will promote enhancing digital skills, supporting employability and strengthening youth network between EU and Eastern Neighbourhood countries.
In addition to Caucasus University, 8 partner higher and youth organizations are involved in the project, including from Greece, Sweden, Georgia and Eastern neighbourhood countries.