ბრუნეის მთავრობა აცხადებს სტიპენდიებს ბაკალავრიატის და მაგისტრატურის საფეხურის სტუდენტებისთვის 2023 წლის აგვისტო/ივლისი აკადემიური წლისთვის.
სტიპენდია იძლევა შესაძლებლობას გააგრძელოთ სწავლა სადიპლომო, ბაკალავრიატის და მაგისტრის ასპირანტურის დონეზე ბრუნეის შემდეგ უმაღლეს სასწავლებლებში:
- ბრუნეის დარუსალამის უნივერსიტეტი (UBD)
- სულთან შარიფ ალის ისლამური უნივერსიტეტი (UNISSA)
- ბრუნეის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტი (UTB)
- სერი ბეგავანის რელიგიური სასწავლო უნივერსიტეტის კოლეჯი (KUPU SB)
- ბრუნეის ტექნიკური უნივერსიტეტი (PB).
მოთხოვნილებები:
- აპლიკანტის ასაკი, რომელსაც სურს განაცხადის შეტანა საბაკალავრო და სადიპლომო პროგრამებზე არ უნდა აღემატებოდეს 25 წელს.
ასპირანტურასა და სამაგისტრო პროგრამებზე განაცხადის შეტანისას, აპლიკანტის ასაკი არ უნდა აღემატებოდეს 35 წელს კურსის/პროგრამის დაწყების პირველ დღეს. - აპლიკანტს მოეთხოვება ინგლისური ენის ცოდნა 6 კრედიტით GCE 'O' დონის გამოცდაზე, Grade 'C' IGCSE ინგლისურში (როგორც მეორე ენა), IELTS 6.0 ქულით ან TOEFL მინიმალური ქულით 550.
დაინტერესებულ პირთათვის აპლიკაციის გაგზავნის ბოლო ვადაა 15 თებერვალი, 2023 წელი. 16:00 ბრუნეის დროით.

The Government of Brunei announces scholarships for undergraduate and postgraduate students for the August/July 2023 academic year.
The Scholarship provides applicants with the opportunity to pursue studies at the Diploma, Undergraduate Degree and Postgraduate Master's Degree level at the following institutions of higher education in Brunei:
- Universiti Brunei Darussalam (UBD),
- Universiti Islam Sultan Sharif Ali (UNISSA),
- Universiti Teknologi Brunei (UTB),
- Kolej Universiti Perguruan Ugama Seri Begawan (KUPU SB) and
- Politeknik Brunei (PB).
Eligibility requirements:
- Not exceed the age of 25, for Undergraduate and Diploma programmes, and the age of 35, for Postgraduate Master's Degree programmes, on the first day of July on the year when the course/programme starts.
- Be proficient in English with a Credit 6 at GCE 'O' Level Examination or a Grade 'C" in IGCSE English (as a second language) or an IELTS score of 6.0 or a TOEFL minimum score of 550
The deadline for interested parties to submit their applications is February 15, 2023. 16:00 Brunei time.