მაღალი საზოგადოებრივი ინტერესიდან გამომდინარე, განვმარტავთ, რომ კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტური თვითმმართველობა დამოუკიდებელი ორგანოა და მის ფეისბუკ გვერდზე ერთ-ერთი მაუწყებლის საავტორო გადაცემასთან დაკავშირებით 8 ივლისს განთავსებული განცხადება არ წარმოადგენს უნივერსიტეტის პოზიციას.
განცხადების შინაარსი არ ყოფილა რაიმე ფორმით განხილული უნივერსიტეტის რომელიმე ორგანოსთან. აღსანიშნავია ისიც, რომ თვითმმართველობის განცხადება არც სტუდენტთა საერთო პოზიციას გამოხატავს, რისი დასტურიც არის ის ფაქტი, რომ ნაჩქარევად გავრცელებული განცხადება მალევე წაიშალა თვითმმართველობის მიერვე.
ხაზგასმით უნდა აღინიშნოს, რომ ზემოაღნიშნულის თაობაზე კავკასიის უნივერსიტეტის საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახური მუდმივ კავშირზე იყო მასმედიის ყველა დაინტერესებულ წარმომადგენელთან. სწორედ ამიტომ, ძალიან სამწუხარო და მიუღებელია ის ფაქტი, რომ აღნიშნულ შემთხვევას არასწორი ინტერეპრეტაცია მიეცა და უარყოფით კონტექსტში განივრცო მთლიანად კავკასიის უნივერსიტეტზე.
კავკასიის უნივერსიტეტი მისი დაარსებიდან დღემდე არის უნივერსალური დემოკრატიული ღირებულებების ერთგული ორგანიზაცია. ეს ფასეულობათა სისტემა უდევს საფუძვლად მის საგანმანათლებლო საქმიანობას, საუნივერსიტეტო ცხოვრებასა და განვითარების ხედვას. შესაბამისად, ვერცერთი ცალკეული პიროვნების მოსაზრება თუ უპასუხისმგებლო გამონათქვამი ვერ მიაყენებს ჩრდილს უნივერსიტეტის საქმიანობასა და ყოველდღიურ ცხოვრებას.

Statement by Caucasus University Administration
Due to high public interest, we would like to emphasize that Caucasus University's Student Self-governance is an independent body and the statement made on July 8 regarding a TV host’s program of a broadcaster on their Facebook page does not represent the university’s position.
The essence of the statement was not in any form discussed with any University unit. It should also be noted that the statement does not express the general stance and the attitude of the University students, which is proven by the fact that the hastily posted statement was promptly removed by the Self-governance itself.
The Public Relations Office of Caucasus University was in touch with with all interested representatives of the mass media all the time, which is why it is very sad and unacceptable that the whole incident has been misinterpreted and the University has been shown in a bad light.
Since its establishment, Caucasus University has been committed to universal democratic values, which is a foundation of its educational activities, university life and developmental vision. Consequently, any individual's opinion or any irresponsible statement cannot/should not throw shade at the University's activities and everyday life.