2022 წლის, 28-29 ივლისს, საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში ჟან მონეს აქტივობების ფარგლებში ჩატარდა კონფერენცია „საქართველო და ევროინტეგრაცია“ (პროფ. ემზარ ფაჟავასა და პროფ. ოლივერ რაისნერის კოორდინირებით). კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღეს ათეულობით პროფესორებმა საქართველოდან და უცხოეთიდან.
კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი ეკატერინე ქარდავა მოხსენებით გამოვიდა კონფერენციაზე, სადაც ისაუბრა ჟან მონეს პროექტის თაობაზე „ევროკავშირის სამართლებრივი სახე“. მან კონფერენციის პლატფორმა გამოიყენა პროექტის შედეგების გავრცელებისა და აკადემიურ საზოგადოებასთან გაზიარებისათვის. მოხსენების თემა იყო „ევროპული სწავლების გაძლიერების პოლიტიკა სამართლის პროგრამებში“.

On July 28-29, 2022, the conference "Georgia and European integration" was held at the Technical University of Georgia within the framework of Jean Monnet activities (coordinated by Prof. Emzar Pazhava and prof. Oliver Reisner). Professors from Georgia and foreign countries participated in the conference.
Professor Ekaterine Kardava of the Caucasus University made a speech about the Jean Monnet Project “Legal Face of the EU” (LFEU). She used the platform of the conference for the dissemination of project outcomes and shared it worldwide to the academic society. The topic of the speech of Prof. E. Kardava was "EU Studies Enhancement Policy within Law Programs”.