კავკასიის სამართლის სკოლის სტუდენტების შეხვედრა სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურთან
13 ნოემბერს, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი დავით სიმონია, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდა.
მან ახალგაზრდებს მიაწოდა ინფორმაცია საქართველოში მოქმედი უფასო სამართლებრივი დახმარების სისტემის, იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების და საზოგადოებრივი ადვოკატების საქმიანობის სპეციფიკის შესახებ.
შეხვედრის მეორე ნაწილი დაეთმო პროექტ "პარალეგალების " პრეზენტაციას. "პარალეგალები" არის იურიდიული დახმარების სამსახურის პროექტი, რომელიც გულისხმობს მომავალი იურისტების და არაიურისტი პირების გადამზადებას სხვადასხვა სამართლებრივ საკითხებში. პარალეგალები სამომავლოდ შეძლებენ პირველადი სამართლებრივი კონსულტაციის გაწევას მოსახლეობისათვის, ისინი ჩაერთვებიან  საინფორმაციო კამპანიებში.
სამსახური აღნიშნულ პროექტს რამდენიმე წელია წარმატებით ახორციელებს. სტუდენტებმა პროექტის მიმართ დიდი ინტერსესი და მასში ჩასართავად მზადყოფნა გამოხატეს.

Meeting of Caucasus School of Law Students with the Legal Aid Service
On 13 November, the Director of the Legal Aid Service, Mr. Davit Simonia, met with students of Caucasus University to introduce them to Georgia’s free legal aid system.
During the meeting, he provided detailed information about the structure and services of the Legal Aid Service, the role and responsibilities of public defenders, and the specific nature of their professional activities.
The second part of the session focused on the presentation of the “Paralegals” project. This initiative, implemented by the Legal Aid Service, aims to train future lawyers as well as individuals from non-legal backgrounds in key legal issues. Trained paralegals will be able to offer primary legal consultations to the public and participate in various informational campaigns.
The Office has been successfully implementing this project for several years. Students demonstrated strong interest in the initiative and expressed their willingness to become involved.