1 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში მე-5 საერთაშორისო კვირეულის ოფიციალური გახსნის ცერემონია გაიმართა.
მიმდინარე აკადემიურ წელს კავკასიის უნივერსიტეტი საერთაშორისო კვირეულს უკვე მეორედ მასპინძლობს. ღონისძიება ევროპის და აზიის 15 ქვეყნის 24 უნივერსიტეტის 40-ზე მეტ აკადემიურ და ადმინისტრაციულ წარმომადგენელს აერთიანებს.
კვირეული კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტის, კახა შენგელიას, მისასალმებელი სიტყვით გაიხსნა. მონაწილეებს ასევე მიმართა საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორმა, ქეთევან კარბაიამ, რომელმაც უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის პოლიტიკის, საერთაშორისო თანამშრომლობის პრიორიტეტებისა და სამომავლო სტრატეგიული გეგმების შესახებ ისაუბრა.
გახსნის ღონისძიების ფარგლებში გაიმართა ვორქშოფი თემაზე: „საქართველოს ტურისტული პოტენციალი - მრავალფეროვნება, როგორც კონკურენტული უპირატესობა“, რომელსაც კავკასიის ტურიზმის სკოლის პროფესორები ნატა რობიტაშვილი და ნინო თიგიშვილი უძღვებოდნენ.
საერთაშორისო კვირეულის პროგრამა მოიცავს ინტერაქტიულ სესიებსა და ვორქშოფებს, რომლებიც კავკასიის უნივერსიტეტის საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარებას ისახავს მიზნად. შეხვედრების ფარგლებში განხილული იქნება კვლევის განვითარება, ორმაგი ხარისხის პროგრამების ინიცირება და განხორციელება, ასევე საუნივერსიტეტო სერვისების ეფექტიანი მართვის საკითხები, აგრეთვე მოეწყობა საგანმანათლებლო გამოფენა, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტების, აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალისთვის.
კვირეულის განმავლობაში პროგრამაში ჩართული აკადემიური პერსონალი შესაბამის სკოლებთან თანამშრომლობით სალექციო საქმიანობასაც განახორციელებს.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტი 2015 წლიდან აქტიურად მონაწილეობს Erasmus+ კრედიტ მობილობის პროგრამაში და ეროვნული სტატისტიკის მიხედვით, კერძო უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის პირველ ადგილს იკავებს, როგორც განხორციელებული მობილობების, ასევე დაფინანსებული პროექტების რაოდენობით.
საერთაშორისო კვირეულის ორგანიზება კავკასიის უნივერსიტეტში უკვე ტრადიციად იქცა. უნივერსიტეტი აღნიშნულ ღონისძიებას ყოველწლიურად ორჯერ - გაზაფხულისა და შემოდგომის სემესტრებში მასპინძლობს, რაც საერთაშორისო პარტნიორობების გაღრმავებასა და უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის პროცესის კიდევ უფრო გაძლიერებას უწყობს ხელს.

Official Opening of the International Staff Week
On June 1, Caucasus University hosted the official opening ceremony of its 5th International Staff Week.
During the current academic year, Caucasus University is hosting the International Staff Week for the second time. The event brings together more than 40 academic and administrative representatives from 24 universities across 15 countries in Europe and Asia.
The week was officially opened with welcome remarks by the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia. Participants were also addressed by Ketevan Karbaia, Director of the International Relations Department, who presented the University's internationalization policy, priorities for international cooperation, and strategic plans for future development.
As part of the opening program, a workshop entitled “Georgia’s Tourism Potential - Diversity as a Competitive Advantage” was conducted by Professors Nata Robitashvili and Nino Tigishvili from the Caucasus School of Tourism.
The International Staff Week program includes a series of interactive sessions and workshops aimed at sharing Caucasus University's best practices. Discussions will focus on research development, the initiation and implementation of double-degree programs, and the effective management of university services. In addition, an educational fair will be organized for Caucasus University students, academic staff, and administrative personnel.
Throughout the week, participating academic staff members will also deliver guest lectures in collaboration with the relevant schools of the University.
It is worth noting that Caucasus University has been actively involved in the Erasmus+ International Credit Mobility Program since 2015. According to national statistics, the University ranks first among private higher education institutions in Georgia in terms of both the number of implemented mobility activities and funded projects.
The organization of International Staff Weeks has become a well-established tradition at Caucasus University. The University hosts the event twice each year—during the spring and autumn semesters-contributing to the strengthening of international partnerships and further advancing the University's internationalization process.