27 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტს ესპანეთის საქმეთა დროებითი რწმუნებული საქართველოში, ხავიერ ბელმონტი და სერვანტესის ინსტიტუტის სასწავლო დარგის ახალი ხელმძღვანელი, მანუელ ფერნანდეზ-კონდე როდრიგეზი ესტუმრნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობით შეხვედრა გაიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის ვიზე-პრეზიდენტთან ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუასთან. შეხვედრას უნივერსიტეტის მხრიდან ასევე ეწერებოდნენ, სერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი, ქეთევან კარბაია, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე, ანი თავართქილაძე და ესპანური ენის კათედრის ხელმძღვანელი და CU დელეს საგამოცდო ცენტრის ხელმძღვანელი, ამალია მხითარიანი.
აღსანიშნავია, რომ მიმდიანრე აკადემიურ წელს, კავკასიის უნივერსიტეტმა სერვანტესის ინსტიტუტთან თანამშრომლობით მოიპოვა დელეს საგამოცდო ცენტრის გახსნის უფლება. აღნიშნული საგამოცდო ცენტრი, საქმიანობის ფარგლებში უზრუნველყოფს ესპანური ენის საერთაშორისო სასერტიფიკატო გამოცდის (DELE) ორგანიზებას.

On March 27, Javier Bellmont,Charge’ d’Affaires a.i of Spain in Georgia and Manuel Fernandez-Conde Rodriguez, Head of Studies of Instituto Cervantes, visited Caucasus University.
In the framework of the visit a welcome meeting has been held with the Vice-President for Internationalization, Ms. Irena Melua. On behalf of the Caucasus University, Director of International Relations Department, Ms. Ketevan Karbaia, Deputy Director of International Relations Department, Ms. Ana Tavartkiladze and the Head of the Spanish Language Academic Unit and the Head of the DELE Examination Center, Mrs. Amalia Mkhitariani, also attended the meeting.
During the meeting, the guests received detailed information about the Internationalization processes of the Caucasus University, and got acquainted with the existing cooperation with the leading Spanish universities and planned future projects.
It is worth mentioning that as of the current academic year, in cooperation with the Instituto Cervantes, Caucasus University has obtained authorization to establish a DELE Examination Center. Within the scope of its activities, the center organizes the international Spanish language certification examination (DELE).