RIBA-ის კვირეული კავკასიის უნივერსიტეტში
23-27 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტსი ჩატარდა ბრიტანელი არქიტექტორების სამეფო ინსტიტუტის (RIBA) კვირეული, რომელიც წარმოადგენს საერთაშორისო აკადემიური ინიციატივის პირველ ღონისძიებას.
აღნიშნული ღინისძიების ორგანიზატორი იყო RIBA Europe Chepter, ღონისძიება მიზნად ისახავდა არქიტექტურული საზოგადოების ფარგლებში ცოდნის გაზიარებას, სწავლებას და თანამშრომლობას. მასში მონაწილეობას იღებდნენ ბრიტანელი არქიტექტორების სამეფო ინსტიტუტის (RIBA) მიერ ვალიდირებული ევროპული უნივერსიტეტები (პარიზი, თბილისი, კრაკოვი და მადრიდი).
RIBA-ის კვირეულის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის არქიტექტურისა და დიზაინის სკოლის დეკანმა და RIBA-ის წარმომადგენელმა, მარიამ მენაბდემ მოწვეულ სტუმრებთან ერთად - ვეი იაპ ოოი (Wei Yap Ooi), არქიტექტორი; ელენე  მაჩაიძე, ურბანისტი და SUDA-ს წარმომადგენელი; ვახტანგ მაკასარაშვილი, არქიტექტორი და მაკასარაშვილის არქიტექტურული კომპანიის დამფუძნებელი - წარმოადგინეს საინტერესო პრეზენტაციები კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის.
ღონისძიება მოიცავდა ონლაინ სესიებს, ასევე კონკურსსა და პრეზენტაციებს. აღსანიშნავია, რომ ღონისძიების ორგანიზებაში კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან იყო ჩართული არქიტექტურის პროგრამის სტუდენტი სალომე ლობჟანიძე.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტის არქიტექტურის პროგრამას ბრიტანეთის სამეფო არქიტექტორთა ინსტიტუტის (RIBA) უპირობო აკრედიტაცია (ვალიდაცია) აქვს მინიჭებული.

RIBA Week at Caucasus University
From 23 to 27 March, Caucasus University hosted RIBA Week, organized by the Royal Institute of British Architects, marking the launch of this international academic initiative.
Organized by the RIBA Europe Chapter, the event aimed to foster knowledge-sharing, learning, and collaboration within the architectural community. It brought together European universities whose architecture programmes are validated by the Royal Institute of British Architects (RIBA), including institutions from Paris, Tbilisi, Krakow, and Madrid.
Within the framework of RIBA Week, Mariam Menabde, Dean of the School of Architecture and Design at Caucasus University and RIBA representative, together with invited guests — architect Wei Yap Ooi, urbanist and SUDA representative Elene Machaidze, and architect Vakhtang Makasarashvili, founder of Makasarashvili Architectural Company — delivered insightful presentations for Caucasus University students.
The programme featured online sessions, as well as a competition and a series of presentations. It is also noteworthy that Salome Lobzhanidze, a student of the Architecture Programme at Caucasus University, was actively involved in the organization of the event on behalf of the university.
It should also be highlighted that the Architecture Programme of Caucasus University has been granted unconditional accreditation (validation) by the Royal Institute of British Architects (RIBA).