გაცნობებთ, რომ გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახური (DAAD) 2020-2021 სასწავლო წლისთვის აცხადებს სტიპენდიას  სტუდენტური ჯგუფის სასწავლო ვიზიტისათვის.
აღნიშნულ სტიპენდიაზე განაცხადს წარადგენს კავკასიის უნივერსიტეტის ლექტორი-მარია ღლონტი.
კონკურსის წესების თანახმად, ლექტორმა განაცხადის შეტანისთანავე უნდა წარადგინოს იმ სტუდენტთა სია, რომლებიც სტიპენდიის მოპოვების შემთხვევაში, 7 დღით გაემგზავრებიან გერმანიაში.
საგულისხმოა, რომ სასწავლო ვიზიტის ფარგლებში სტუდენტებს საშუალება ექნებათ ეწვიონ პროექტის პარტნიორ უნივერსიტეტებს (School of International Business and Entrepreneurship; HTWG Konstanz University of Applied Sciences) და მონაწილეობა მიიღონ მათ მიერ დაგეგმილ პროგრამაში, აგრეთვე კულტურულ ღონისძიებებში.
გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახური, პროექტის ფარგლებში დააფინანსებს სტუდენტის მგზავრობის ხარჯებს, აგრეთვე უზრუნველყოფს დამატებით სტიპენდიას დღეში 50 ევროს ოდენობით.
კავკასიის უნივერსიტეტი აცხადებს კონკურსს სტუდენტების წინასწარი შერჩევის მიზნით.
გაცვლით პროგრამაში განაცხადის შემოტანა შეუძლიათ ბიზნესის, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლების ბაკალავრიატის საფეხურის პირველი, მეორე და მესამე კურსის (პირველი სემესტრი) სტუდენტებს.
დაინტერესების შემთხვევაში გთხოვთ წარმოადგინოთ შემდეგი დოკუმენტაცია ინგლისურ ენაზე.
- ენის ცოდნის დამადასტურებელი დოკუმენტი (დასაშვებია ცნობა უნივერსიტეტიდან)
განაცხადის შემოტანის ბოლო ვადა: 15 თებერვალი, 2020 წელი.
გთხოვთ, დოკუმენტები მოგვაწოდოთ შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე : Ir@cu.edu.ge
სათაურის ველში კი მიუთითოთ შემდეგი ინფორმაცია: Study Visits by Groups of Foreign Students(DAAD).
პროგრამის დეტალურ აღწერა შეგიძლიათ იხილოთ შემდეგ ბმულზე.
გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ კავკასიის უნივერსიტეტი ამ ეტაპზე ახორციელებს  სტუდენტური ჯგუფის წევრების წინასწარ შერჩევას, საბოლოო პასუხი პროექტის განხორციელებასთან დაკავშირებით გვეცოდინება მას შემდეგ, რაც ქალბატონი მარია ღლონტი მიიღებს პასუხს დაფინანსების თაობაზე გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახურის მხრიდან.
დადებითი პასუხის მიღების შემთხვევაში შერჩეულ მონაწილეებს, გამგზავრებამდე ჩაუტარდებათ 6-8 საათიანი ტრენინგ-კურსი მენეჯმენტთან დაკავშირებით.

We would like to inform you that the German Academic Exchange Service (DAAD) is announcing a scholarship for a student group study visit for the 2020-2021 academic year.
Lecturer Maria Glonti of Caucasus University will apply for the scholarship.
According to the rules of the competition, the lecturer must submit a list of students who, in case of obtaining a scholarship, will travel to Germany for 7 days.
It should be noted that during the study visit students will be able to visit the partner universities of the project (School of International Business and Entrepreneurship; HTWG Konstanz University of Applied Sciences) and participate in their planned program as well as cultural events.
The German Academic Exchange Service will finance the student travel expenses within the project as well as provide an additional scholarship of 50 euros per day.
Caucasus University is announcing a competition for pre-selection of students.
First, second and third year undergraduate (first semester) students of Business, Humanities and Social Sciences can apply for the exchange program.
If you’re interested, please submit the following documentation in English:
Language Certificate (University certificate is allowed)
Motivation letter;
Application Deadline: February 15, 2020.
Please submit the documents to the following email address: Ir@cu.edu.ge
Enter the following information in the title field: Study Visits by Groups of Foreign Students (DAAD).
A detailed description of the program can be found at the following link.
Please note that CU is currently selecting student group members, and the final response to the project will be known after Ms. Maria Glonti receives funding from the German Academic Exchange Service.
In case of a positive response, the selected participants will undergo a 6-8 hour training course on management prior to departure.