ლეიდენის უნივერსიტეტი, ჰააგა (Leiden University, Hague) ევროკავშირის ჯან მონეს პროექტის მხარდაჭერით, აცხადებს მიღებას საზაფხულო სკოლაში „ევროკავშირი, გაერო და გლობალური მმართველობა“.
პროგრამა ჩატარდება 12-23 ივნისს ჰააგაში და მოიცავს სამ დღიან ტურს ბრუსელში, ევროკავშირის დაწესებულებებში,
მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ მაგისტრატურისა და დოქტურანტურის საფეხურის სტუდენტებს.
მონაწილეობის მსურველმა აპლიკანტებმა რეგისტრაციისთვის შემდეგი დოკუმენტები უნდა გააგზავნონ მოცემულ ელექტრონულ მისამართზე: EUGOV@fgga.leidenuniv.nl
- ოფიციალური ნიშნების ფურცელი;
- ბაკალავრის ან მაგისტრის დიპლომი;
- პასპორტის ან პირადობის დამადასტურებელი მოწმობის ნომერი და დაბადების თარიღი;
- მონაწილეობისთვის აუცილებელი პირობაა ინგლისური ენის კარგი ცოდნა.
- გლობალური უსაფრთხოების მართვა;
- ევროკავშირი გაეროში;
- საერთაშორისო ფინანსური თანამშრომლობა და სტაბილურობა;
- მიგრაციის მმართველობა;
- G20-ის როლი გლობალურ ურთიერთობებში;
- საერთაშორისო კლიმატის დაცვა და ენერგეტიკის მართვა;
- ევროპის ფისკალური და მონეტარული პოლიტიკა.
მონაწილეობის საფასური: 1200 ევრო. (მოიცავს ყველა ლექციას/აქტივობას, მათ შორის ვიზიტს სხვადასხვა დაწესებულებებში, ყოველდღიურ ლანჩებს, ბრიუსელში მატარებლით გამგზავრებისა და სასტუმროს ხარჯებს) საფასური არ ფარავს სტუდენტის განთავსების ხარჯებს ჰააგაში.
მსურველებს ასევე შეუძლიათ მონაწილეობის მიღება ონლაინ. ამ შემთხვევაში, მონაწილეობის საფასური შეადგენს 350 ევროს.
პროგრამის ფარგლებში გაიცემა მონაწილეობის დამადასტურებელი სერტიფიკატი.
საზაფხულო სკოლის შინაარსობრივ საკითხებზე დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად, გთხოვთ, ეწვიეთ ბმულს.
აპლიაკაციის წარდგენის დედლაინი: 24 აპრილი
შეკითხვების შემთხვევაში, გთხოვთ დაუკავშირდეთ საკონტაქტო პირს შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: EUGOV@fgga.leidenuniv.nl

Leiden University, The Hague, with the support of the European Union's Jean Monnet project, announces applications for the summer school “The European Union, The United Nations and Global Governance”
The program will be held on June 12-23 in The Hague and includes a three-day tour of EU Institutions in Brussels.
Master's and doctoral students can participate.
Applicants wishing to participate should send the following documents for registration to the following email address: EUGOV@fgga.leidenuniv.nl
- A letter of motivation (1-2 pages)
- A transcript of undergraduate (or graduate) level course grades
- A Bachelor or Master Diploma
- A Curriculum Vitae
- Their passport or identity card number and date of birth (for the registration with institutions we will visit)
- Good proficiency in the English language is a requirement for participation.
The two-week programme starts with lectures on salient topics related to European integration and the work of the United Nations, such as:
- Global Security Governance;
- The EU in the UN;
- International Financial Cooperation and Stability;
- Migration Governance;
- The Role of the G20 in Global Affairs;
- International Climate Protection and Energy Governance;
- European Fiscal and Monetary Policies.
Cost for the two-week Summer School is €1200 (this includes all lectures and activities, including the visits to various institutions in The Hague, the daily sandwich lunches and the costs of the hotel in Brussels). Students are responsible for their own housing arrangements in The Hague