21 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, პროფესორმა კახა შენგელიამ, უმასპინძლა ბუხარას სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორს, პროფესორ ობიდიონ ხამიდოვს (Obidjon Khamidov).
ვიზიტის ფარგლებში, გაიმართა სამუშაო შეხვედრა, რომელსაც კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან ესწრებოდნენ ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი, ქეთევან კარბაია.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს უნივერსიტეტებს შორის სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობები, მათ შორის ერთობლივი საგანმანათლებლო პროგრამების, მოკლევადიანი აკადემიური ინიციატივებისა და კვლევითი პროექტების განხორციელება.
ვიზიტის ფარგლებში, გაფორმდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი, რომელიც კიდევ უფრო გააძლიერებს კავკასიის უნივერსიტეტსა და ბუხარას სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის აკადემიურ და ინსტიტუციურ პარტნიორობას, ხელს შეუწყობს ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარებას, სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის გაცვლას, ასევე ერთობლივი პროექტების განვითარებას.
კავკასიის უნივერსიტეტი აქტიურად აგრძელებს საერთაშორისო პარტნიორული ქსელის გაფართოებას და მსოფლიოს სხვადასხვა უნივერსიტეტებთან თანამშრომლობის გაძლიერებას, რაც უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის სტრატეგიის ერთ-ერთ მნიშვნელოვან მიმართულებას წარმოადგენს.

On July 21, the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, hosted the Rector of Bukhara State University, Professor Obidjon Khamidov.
As part of the visit, a working meeting was held with the participation of representatives from Caucasus University, including Vice-President for Internationalization, Irena Melua, and Director of the International Relations Department, Ketevan Karbaia.
During the meeting, the parties discussed opportunities for further strengthening cooperation between the two institutions, including the development of joint educational initiatives, short-term academic programs, and collaborative research projects.
Within the framework of the visit, Caucasus University and Bukhara State University signed a Memorandum of Understanding, marking an important step toward deepening academic and institutional cooperation between the two universities.
The agreement will create new opportunities for knowledge and experience exchange, student and academic staff mobility, as well as the implementation of joint academic and research initiatives.
Caucasus University continues to actively expand its international partnerships and strengthen cooperation with leading universities worldwide, further advancing its commitment to global engagement and internationalization of higher education.