გაცნობებთ, ზემო ავსტრიის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის, ავსტრია (University of Applied Sciences Upper Austria) სამედიცინო ინჟინერიის დეპარტამენტი აცხადებს მიღებას სამედიცინო ინჟინერიის ზამთრის სკოლაში (Winter School in Medical Engineering) შემეცნებით კურსებზე მონაწილეობის მისაღებად.
სასწავლო კურსის ძირითადი თემაა: ,,პროთეზირება, მასალები და სამედიცინო სიმულაციები’’ რომელიც დაგეგმილია: 2023 წლის 6-10 თებერვალს.
ასევე, პროგრამის ფარგლებში შემოთავაზებული იქნება ექსკლუზიური გაძლიერებული კურსი ,,სამედიცინო ტესტების შეფასება’’-ში, რომელიც ჩატარდება - 13-15 თებერვალს.
მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ ბაკალავრიატის ბოლო საფეხურზე მყოფ სტუდენტებს (მაგ: V სემესტრი).
კურსის ხანგრძლივობის შესაბამისად გაიცემა კრედიტები:
1 კვირა - 2 ECTS, დამატებითი კურსის შემთხვევაში კი ჯამში სტუდენტი მიიღებს - 3,5 ECTS (1,5 კვირა) კრედიტს.
კურსის ღირებულებაა:
1 კვირის შემთხვევაში - 190 ევრო
დამატებითი კურსის (1,5 კვირა) – 130 ევრო
ღირებულებაში შედის: ლექციები, სემინარები და ლაბორატორიული სამუშაოები, კულტურული აქტივობები, ლანჩი (შაბათ-კვირის გარდა), მისასალმებელი და გამოსამშვიდობებელი ვახშამი და საზოგადოებრივი ტრანსპორტის საშვი ქალაქ ლინცში.
განაცხადის წარდგენის საბოლოო ვადა: 2022 წლის 12 დეკემბერი
დამატებითი ინფორმაციისთვის გთხოვთ ეწვიოთ ბმულს ან მიმართოთ პროგრამის კოორდინატორებს მოცემულ მეილზე: international@fh-linz.at.

School of Medical Engineering of the University of Applied Sciences Upper Austria is pleased to invite applicants for its Winter school in medical engineering courses.
Key area of course: Prosthetics, materials and medical simulations - 6-10 February, 2023.
Add-on, advanced course - "Evaluation Of Medical Tests" - 13 - 15 February, 2023
Students at the end of their bachelor’s/undergraduate studies (eg. 5 semester) are invited to join program for either 1 week or 1,5 weeks and receive up to 3,5 ECTS (2 ECTS for 1st week and 1,5 ECTS for add-on course).
Costs - euro 190 - (first week) and euro 130 -(add-on course) per person:
will cover lectures, workshops and lab work, including the cultural activities, lunches (except Saturday, Sunday), welcome and farewell dinner and the public transport pass for the city of Linz.
Application - deadline is December 12, 2022
For further information, please visit an official website of program or contact program coordinator on mail - international@fh-linz.at.